REKLAMA

Columbus pozyskał 66 mln zł finansowania na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych

2022-08-03 09:57
publikacja
2022-08-03 09:57
Columbus pozyskał 66 mln zł finansowania na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych
Columbus pozyskał 66 mln zł finansowania na budowę kolejnych farm fotowoltaicznych
/ Columbus

Columbus Energy kontynuuje inwestycje w farmy fotowoltaiczne. Spółka otrzymała kolejne środki od swojego akcjonariusza na realizację tego celu.

Zgodnie z zawartą umową Columbus Energy otrzyma od jednego ze swoich akcjonariuszy finansowanie w wysokości 66 mln zł na budowę projektów farm fotowoltaicznych realizowanych w ramach Grupy Kapitałowej.

"Nie zwalniamy tempa naszej działalności i pomimo niesprzyjającej sytuacji makroekonomicznej w pierwszej połowie roku konsekwentnie realizujemy strategiczne cele" - komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, cytowany w informacji prasowej spółki. 

"Jest to kolejny etap współpracy między Columbusem a naszym akcjonariuszem. Ta współpraca ciągle ewoluuje i mam nadzieję, że wspólnie zrealizujemy nasze ambicje, sięgające portfela pracujących farm o mocy 1000 MW. Dzisiejsze ceny energii, problemy świata dotyczące stabilności dostaw paliwa do elektrowni i deglobalizacja w energetyce dowodzą, że Columbus jest w miejscu, gdzie może mieć pozytywny wpływ na zmiany w Polsce i poza granicami. Farmy fotowoltaiczne to pierwszy etap naszej działalności w sektorze utility. Czeka nas również wyzwanie dotyczące wielkich magazynów energii i mam nadzieję, że w przyszłości także farm wiatrowych na lądzie" - dodał prezes. 

"Columbus zobowiązał się spłacić pożyczkę wraz z należnymi odsetkami co do zasady w terminie 2 lat od dnia wypłaty pierwszej transzy. Umowa przewiduje również warunki wcześniejszej spłaty pożyczki na żądanie pożyczkodawcy, wynikające m.in. z niewykonywania, nienależytego lub braku możliwości wykonywania umowy przez Columbus, w tym wykorzystaniem pożyczki niezgodnie z celem jej przeznaczenia, bądź też braku możliwości realizacji projektów farm fotowoltaicznych, na które została udzielona pożyczka. Columbus ma również prawo do wcześniejszej spłaty pożyczki zarówno w całości, jak i w części odpowiednio w odniesieniu do każdej z transz" - informuje komunikat spółki.

Obecnie Columbus Energy dysponuje portfelem 5 257 MW projektów farmowych, z czego 337 MW posiada warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, a 40 MW jest w trakcie budowy (dane pochodzą z raportu za pierwszy kwartał 2022 r). 

MKu

Źródło:
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (9)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ppiniub
Columbus jako jedyna firma daje możliwość rozliczania energii elektrycznej w stosunku 1:1, i jako jedyna daje polisę na 25 lat na sprawność paneli. Ofertą miażdżą konkurencję.
zenonn
Za kilka lat ich nie będzie
"Gwarancja do bramy i się nie znamy"
5th_element
i dlatego przy takim boooomie i takiej dobrej ofercie pokazują straty i przyznają się, że nie potrafili zarobić na swoich usługach? Spółka jak spółka, ale cena do wartości księgowej jest kilkukrotnie przesadzona. Przy takich finansowych problemach ten wskaźnik powinien być poniżej 1.
ppiniub odpowiada zenonn
Ale to nie ma znaczenia bo polisa jest ważna i udzielana przez inną firmę.
300_pala odpowiada ppiniub
Amber Gold też dawało gwarancje
5th_element
kolejne kredyty... i fajnie, oby tym razem zbudowali to i sprzedali z zyskiem, bo jak znowu wtopią to już się ta firma chyba nie podniesie.
zenonn
66mln na 1GW? Tanio liczą, kto dopłaci?
darius19
ostatnio zwolnili kupe ludzi - dyskretnie. Zycze im powodzenia - bo mam ich instalacje. Ostatnio nie bardzo szlo

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki