Co grozi za nielegalny hazard?

- Polska rzeczywiście ma problem z nielegalnymi działaczami w branży bukmacherskiej. Jak wskazują różne źródła, ponad 90% serwisów w języku polskim, to nie są serwisy, które są legalnie zarejestrowane w Polsce - mówi Klaudia Kaniecka, Pracodawcy RP.

Co grozi za nielegalny hazard?

Pamiętajmy, że nie każdy serwis w języku polskim, czy posiadający reklamę w języku polskim, to serwis, który jest w naszym kraju zarejestrowany. Na stronie Ministerstwa Finansów jest wykaz takich serwisów, ale jest to tylko kilka podmiotów.

Trudno stwierdzić jak wielki jest rozmiar szarej strefy, ponieważ może być on większy niż szacunki. Konieczne jest wspieranie podmiotów legalnie działających i zarejestrowanych w Polsce, ponieważ one muszą sobie radzić z rażąco nieuczciwą konkurencją ze strony tych niezarejestrowanych. W związku z tym ważne jest aby każdy gracz czy użytkownik takich portali zanim się zarejestruje sprawdził czy strona co do której chce wziąć udział w zakładach wzajemnych jest zarejestrowana i legalnie działa na terenie RP.

Osobie, która zdecyduje się na branie udziału w zakładach wzajemnych na stronie niezarejestrowanej w Polsce grozi kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności. Ponadto sąd może zasądzić przepadek wygranej z takiego zakładu - mówi Klaudia Kaniecka, Pracodawcy RP.

Rozmawiała Anna Drozd

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~SureBetyPL

Nowa poprawka do ustawy hazardowej nic nie zmieniła. A Izba Celna nie ma narzędzi by ścigać graczy, którzy obstawiają zgodnie z prawem UE, które jest nadrzędne w stosunku do prawa polskiego.

http://www.surebety.pl/artykul/wezwanie-do-izby-celnej

! Odpowiedz
0 7 ~Dżordż

A co grozi za "legalny" hazard, jakim jest nakłanianie pod przymusem naszych Rodaków do uczestnictwa w ogólnonarodowej loterii zwanej ZUS-em? Pomimo cech ewidentnej piramidy finansowej i nakłaniania Rodaków do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem, żaden powołany do ścigania tych procederów organ, nie interesuje się tym.

! Odpowiedz
1 8 ~adam239

nie ma czegoś takiego jak nielegalny hazard tak samo jak nie ma czegoś takiego jak nielegalna praca. oba hasła to typowo komunistyczny bełkot.

! Odpowiedz
0 3 ~Tom

Typowa działalność rządu okupacyjnego.
Ale za bardzo nie liczę, że PIS będzie lepszy; te obiecywanie wzmożenia terroru fiskalnego dobrze nie wróży.

! Odpowiedz
1 7 ~dolar

a co nas to obchodzi, to nie my jesteśmy od sprawdzania czy strona działa legalnie!

! Odpowiedz
1 20 ~asdf

Zamordyzm totalitarny POstępuje....

! Odpowiedz
7 4 ~Dario

Zaraz będziesz miał WOLNOŚĆ PIS-owską baranku , zobaczymy czy nie zatęsknisz...

! Odpowiedz
1 3 ~adam239 odpowiada ~Dario

a czy on napisał cos na temat pisu. jak nie umiesz czytać to zapraszam do przedszkola.

! Odpowiedz
2 1 ~Sztefan_Wons odpowiada ~Dario

Obiektywnie rzecz biorąc, po PO jest w tym temacie bardziej zamordystyczna. Próba wprowadzenia ACTA, zdecydowany wzrost liczby podsłuchów telefonicznych, kontrowersyjna ustawa 1066, projekt ustawy o utworzeniu Centralnej Bazy Rachunków Bankowych to wymysły PO, nie PiS.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil