Citi zablokuje dostęp do aplikacji posiadaczom starego Androida

Citi Handlowy poinformował swoich klientów, że od połowy sierpnia zostanie wyłączony dostęp do Citibank Online dla starszych przeglądarek i systemów operacyjnych. Użytkownicy starszych wersji Androida nie zalogują się też do aplikacji mobilnej.

Jak tłumaczy bank, jest to działanie podyktowane względami bezpieczeństwa. Dostęp do Citibank Online nie będzie możliwy dla poniższych kombinacji przeglądarek i systemów operacyjnych:

  • Baidu Jan 2015
  • IE 10 / Win Phone 8.0
  • IE 7 / Vista
  • IE 8 / XP
  • IE 8-10 / Win 7
  • Safari 5.1.9 / OS X 10.6.8
  • Safari 6.0.4 / OS X 10.8.4

Ponadto od 18 sierpnia bank wyłączy możliwość korzystania z aplikacji mobilnej Citi Mobile posiadaczom smartfonów wyposażonych w system Android starszy niż wersja 4.4. W praktyce z takich systemów korzysta już jednak niewielu użytkowników.

Jak podaje portal Statista, obecnie system Android w wersji Jelly Bean (4.1-4.3) ma udział w globalnym rynku Androida na poziomie 9,1 proc., z wersji Ice Cream Sandwich korzysta (4.0.3-4.0.4) tylko 0,8 proc. użytkowników systemu z zielonym ludzikiem w logo, a z Gingerbread (2.3.3-2.3.7) - 1 proc. Najpopularniejsza jest obecnie wersja Marshmallow, na której działa jedna trzecia urządzeń z Androidem.

Bank zaleca użytkownikom, by dla własnego bezpieczeństwa korzystali z najnowszych wersji oprogramowania.

Zauważyłeś inne nowości w bankach? Napisz do mnie lub na finanse@bankier.pl

Wojciech Boczoń


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 czytacz

I to jest debilizm do n-tej potęgi.Po co mam zmieniać komputer lub telefon skoro są dobre?Tylko dlatego,bo bank tak chce?To niech mi9 dadzą nowy sprzęt!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne