REKLAMA

Chińska firma oferuje studentom eksperymentalne szczepionki na Covid-19

2020-10-13 19:03
publikacja
2020-10-13 19:03
fot. Nicky J Graham / Shutterstock

Chińska Narodowa Grupa Biotechnologiczna (CNBG) oferuje darmowe dawki eksperymentalnych szczepionek na Covid-19 osobom wybierającym się na studia za granicę, choć specyfiki nie przeszły jeszcze wszystkich badań klinicznych – podały we wtorek lokalne media.

Oba oferowane preparaty są obecnie w trzeciej, ostatniej fazie prób klinicznych na ludziach. Choć ich bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały jeszcze ostatecznie potwierdzone, chińskie władze dopuściły je już w lipcu do kryzysowego użycia w kraju.

Studenci zainteresowani darmowymi szczepieniami mogą zarejestrować się na stronie internetowej CNBG, wpisując swoje dane. Do wtorku zainteresowanie preparatem wyraziło prawie 760 tys. osób, a 155 tys. zarejestrowało się na szczepienie – podał hongkoński dziennik „South China Morning Post”.

Do września dawki eksperymentalnych szczepionek otrzymało w Chinach ponad 350 tys. mieszkańców. U żadnej z tych osób nie pojawiły się poważne skutki uboczne – informował w ubiegłym miesiącu państwowy dziennik „Keji Ribao”.

Pandemia Covid-19 jest w Chinach w dużej mierze pod kontrolą, choć w ostatnich dniach w kraju wykryto pierwsze od prawie dwóch miesięcy lokalne przypadki zakażeń. Władze miasta Qingdao, gdzie zdiagnozowano infekcje, zapowiedziało przebadanie 9 mln mieszkańców w ciągu pięciu dni.

Chińska państwowa komisja zdrowia zgłosiła we wtorek 13 nowych potwierdzonych przypadków Covid-19, w tym siedem infekcji przywleczonych z zagranicy i sześć zakażeń lokalnych w prowincji Szantung, gdzie leży Qingdao. Poprzedniej doby wykryto również 17 nowych infekcji bezobjawowych, w tym pięć lokalnych.

Oficjalny bilans zachorowań w Chinach kontynentalnych wzrósł do 85 591, a oficjalny bilans zgonów nie zmienił się i wynosi 4634 - wynika z dobowego sprawozdania komisji.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ kar/anb/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
itso_empty
nie wiadomo co im tam wczepią może Covid-35, a u siebie uniwersytetów nie mają czy się boja zakładać haha wielkie chiny a to dobre koń by się uśmiał.
xiven
świetny interes zamienić bezobjawową chorobę na ryzyko powikłań

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki