CD Projekt zmienia plany przez zamieszki w USA

2020-06-03 13:40
publikacja
2020-06-03 13:40

"Night City Wire", wydarzenie promujące "Cyberpunka 2077", zostało przełożone z powodu obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych - poinformował CD Projekt. 

/ CD Projekt

Zdecydowaliśmy o przełożeniu "Night City Wire" na 25 czerwca. Wciąż nie możemy się doczekać, by podzielić się z wami nowymi informacjami dotyczącymi "Cyberpunka 2077", ale obecnie trwają dużo ważniejsze dyskusje i chcemy by były one usłyszane. Całym sercem stoimy przeciw rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter - mogliśmy wczoraj przeczytać na twitterowym koncie gry "Cyberpunk 2077". Ostatnie słowa wprost nawiązują do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają uliczne protesty i zamieszki po zabójstwie przez policję George'a Floyda. 

Pierwotnie "Night City Wire" planowane było na 11 czerwca. CD Projekt w ramach wydarzenia miał promować swoją najnowszą grę - "Cyberpunk 2077". Gracze i inwestorzy liczyli na kolejne nowe informacje dotyczące gry, premiera zbliża się bowiem nieubłaganie. CD Projekt "Cyberpunka 2077" chce bowiem wypuścić 17 września. To drugi termin, pierwotnie gra miała się bowiem pojawić w kwietniu.

Data "Night City Wire" nie była przypadkowa. Środek czerwca to w normalnych warunkach dla gamingu jeden z najgorętszych okresów w roku. Wszystko przez największe branżowe targi E3. To tam w ubiegłym roku inwestorzy zobaczyli m.in. premierę zwiastunu "Cyberpunka", a na scenie szalał Keanu Reeves. E3 w procesie promowania "Cyberpunka" odgrywało więc wielką rolę, problem, że przez koronawirusa w tym roku targi się nie odbędą. Stąd pomysł na "Night City Wire".

W związku z przełożeniem "Night City Wire" pierwszym istotnym wydarzeniem w kalendarium graczy i inwestorów czekających na "Cyberpunka" staną się dziennikarskie testy gry, które mają trwać od 18 czerwca.

AT

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (17)

dodaj komentarz
artur17
Biali będą bojkotować, CD się pogrąża. Co się dzieje w tych lewackich głowach? Przedwczoraj producent lodów Ben & Jerry wystąpił przeciw białej "supremacji". Rezultat totalny bojkot firmy przez dużą część społeczeństwa w USA.
and00
Kolejna firma zajmująca się ideologią jak Ikea?
Żenada
just_registered
Aż chciałoby by się zapytać, gdzie był CDR jak były protesty nie mniej gwałtowne w Hong Kongu?! Ale nie, bo to by się skończyło banem na Chiny.
MONEY, MONEY ALL WE NEED IS YOUR F MONEY!!!
just_registered
A i jeszcze jedno, najgorszy gang w CP2077 składa się z samych czarnych i nazywa się "Zwierzęta".
"Black Lives Matter" -SURE!!!
cypisek11
Dlaczego wszystkie portale piszą o zabójstwie ? Jest już wyrok sądu w tej sprawie, bo chyba coś mnie ominęło ? A jesli nie ma wyroku sądu, to dziennikarze chyba potracili już na dobre rozumy. Od kiedy to ulica wydaje wyroki i czy dziennikarze rozumieją konsekwencję swoich słów ?
znawca_wszystkiego
A od kiedy to sprawy nazywa się tylko tak jak sąd zezwoli? Zabójstwo jest oczywiste, widział to cały świat i nawet jest uniewinnią gliniarza to zabójstwo zostanie zabójstwem, tyle że bez kary. Kapiszi?
grab
Rasizm istnieje we wszystkie strony. Zachowania rasistowskie są wzajemne i niejednokrotnie w USA częstsze wobec białych. Kolorowa społeczność taka jak w USA czy w Wielkiej Brytanii często wywołuje zachowania różne, które potem są podciągane jako rasistowskie.
Piszę to z przekonaniem bo przez lata to obserwowałem
Rasizm istnieje we wszystkie strony. Zachowania rasistowskie są wzajemne i niejednokrotnie w USA częstsze wobec białych. Kolorowa społeczność taka jak w USA czy w Wielkiej Brytanii często wywołuje zachowania różne, które potem są podciągane jako rasistowskie.
Piszę to z przekonaniem bo przez lata to obserwowałem w USA i w WB. Rasizm i ksenofobia dotyczy również naszego kraju, tylko ma mniejszą skalę. Tak zachowuje się człowiek kiedy rozum ogarnia wściekłość i agresja!
lubsuburbs
Ta PRowa wypowiedź CD Projektu odnosząca się do negacji przemocy jest tym bardziej żałosna, że sama gra została oznaczona w Parents Guide jako m.in. Violence & Gore
ekol47
Nie wiem czy przykłady które podałeś są w ogóle prawdziwe i dotyczą w miarę popularnych gier, czy to raczej jakaś obiegowa plotka i mało reprezentatywne przykłady, rozpowszechniane przez ludzi których tak zwana poprawność polityczna najbardziej boli, bo ogranicza ich wolność do bycia chamem. Tak, zgadzam się, że Nie wiem czy przykłady które podałeś są w ogóle prawdziwe i dotyczą w miarę popularnych gier, czy to raczej jakaś obiegowa plotka i mało reprezentatywne przykłady, rozpowszechniane przez ludzi których tak zwana poprawność polityczna najbardziej boli, bo ogranicza ich wolność do bycia chamem. Tak, zgadzam się, że jest częściej niż rzadziej wypaczana, ale intencje ludzie mają zazwyczaj dobre.

Ale to jest zupełnie inny temat. W Ameryce, czarnych gnębią już od dawna i wielu jest traktowanych zupełnie niesprawiedliwie, bo nawet jeżeli ten typ płacił fałszywką to nie musiał zginąć bez sądu (jak Igor Stachowiak). To jest bardzo duży problem tam, może nie twój i nie mój tutaj, ale czepianie się, że jakaś firma stara która tam mocno działa, stara się stanąć po właściwej stronie histori jest dla mnie słabe.

Powiązane: Protesty i zamieszki w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki