REKLAMA

CD Projekt chce rozwijać kolejne projekty dot. filmów i seriali; planuje edycję kompletną Cyberpunk 2077

2022-12-02 12:10
publikacja
2022-12-02 12:10

CD Projekt zamierza sukcesywnie rozwijać projekty dot. filmów i seriali - powiedział na GPW Innovation Day prezes Adam Kiciński. Spółka planuje w przyszłym roku wydać edycję kompletną z Cyberpunk 2077 i dodatkiem Pahantom Liberty.

"Każdy projekt natury filmowej, to projekt realizowany latami, ale tak jak wielokrotnie zaznaczaliśmy jest to kierunek, który nas zdecydowanie interesuje i w którym chcemy się sukcesywnie rozwijać - powiedział prezes Adam Kiciński.

Kiciński dodał, że dużo w tej kwestii nauczyła ich współpraca z Netflix i wydanie na platformie serialu anime Cyberpunk 2077: Edgerunners, który po premierze wzbudził na nowo zainteresowanie grą.

CD Projekt zapowiedział, że w 2023 roku pojawi się dodatek do Cyberpunk 2077 o podtytule Phantom Liberty. Prezes spółki zapowiedział, że w tym roku CD Projekt planuje jeszcze jedną akcję marketingową pod ten tytuł.

"Ustaliliśmy wewnętrznie cenę już jakiś czas temu, ale ten najtwardszy marketing tzw. pik wydatków, to będą okolice premiery. W tym roku na pewno będziemy chcieli uruchomić jakiś ruch promocyjny" - powiedział Kiciński

"Planujemy na przyszły rok, kolejne wydanie (Cyberpunk 2077 - przyp. PAP) razem z dodatkiem i wspierający finalny update, który planujemy dla całej gry" - powiedział wiceprezes ds. finansowych, Piotr Nielubowicz.

Kiciński zapytany o porównanie budżetu Cyberpunk 2077 do projektu Polaris, powiedział, że każda gra CD Projektu była większa od poprzedniej, ale zakłada, że na wysokość budżetu może mieć wpływ inflacja.

"Zawsze staramy się, żeby każda nasz kolejna gra była większa (...), a to również przekładało się na to, że budżet każdej kolejnej gry był wyższy. Obecnie mamy też do czynienia z inflacją, która niewątpliwe wpłynie na koszty w ujęciu bezwzględnym. Niemniej budżetem podzielimy się zapewne po debiucie gry" - powiedział prezes Adam Kiciński.

Projekt Polaris został zapowiedziany w październiku jako nowe otwarcie wiedźmińskiej sagi, która będzie trylogią. Według informacji CD Projektu, podanych przy okazji aktualizacji strategii spółki, gry mają być wydane w ciągu 6 lat od premiery Polaris.

Kiciński i Nielubowicz powiedzieli również, że CD Projekt nie będzie się koncentrował na grach VR.

"Dzisiaj nasza strategia koncentruje się na robieniu gier na duże ekrany, obserwujemy wszystkie zmiany na rynku. Uważamy, że nasza wartość bazuje na opowiadaniu historii (...) jeżeli jakaś technologia stanie się medium masowym, to czemu nie. (...) Na dzisiaj wydaje nam się, że VR nie jest tą technologią, która w sposób masowy umożliwiała nam dostarczanie rozrywki graczom" - powiedział prezes CD Projektu. (PAP Biznes)

mcb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW X3 już za 1400 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki