REKLAMA

CBA: zatrzymani ws. wyłudzania milionów złotych kredytów

2021-08-20 06:56
publikacja
2021-08-20 06:56
CBA: zatrzymani ws. wyłudzania milionów złotych kredytów
CBA: zatrzymani ws. wyłudzania milionów złotych kredytów
/ CBA

Dwóch mężczyzn zatrzymali funkcjonariusze CBA w śledztwie dotyczącym m.in. wyłudzania kredytów - poinformowało w piątek rano Biuro. Jak podali śledczy, w kilku bankach wyłudzono kredyty objęte gwarancjami o wartości blisko 10 mln zł.

Z informacji CBA wynika, że zatrzymań dokonano w ramach śledztwa dotyczącego działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się między innymi wyłudzaniem kredytów. Mężczyzn zatrzymano na terenie województwa śląskiego.

"Jednym z nich jest przedsiębiorca, który zajmował się m.in. przygotowaniem dokumentacji poświadczającej nieprawdę, która była następnie przedkładana w bankach. Tym samym pracownicy banków byli wprowadzi w błąd co do zdolności kredytowej spółek kontrolowanych przez członków grupy przestępczej. Ustalenia wynikające z materiału dowodowego wskazują, że przy pomocy jednej z zatrzymanych osób w kilku bankach wyłudzono kredyty objęte gwarancjami de minimis (gwarancja stanowiąca zabezpieczenie spłaty kredytu) Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości blisko 10 mln zł" - podało Biuro.

Jak przekazało CBA, zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. Przedsiębiorcy przedstawiono zarzuty pomocnictwa do wyłudzenia kredytów. Z kolei drugi mężczyzna usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec obu podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Z informacji CBA wynika, że w ostatnim czasie w śledztwie tym przedstawiono zarzuty trzem kolejnym osobom. "Osoby te są podejrzane o: udział w grupie przestępczej, przedkładanie stwierdzających nieprawdę dokumentów w celu uzyskania kredytów, wyłudzenia kredytów.

Jak zaznaczyli śledczy, postępowanie jest rozwojowe. Zabezpieczane są kolejne materiały dowodowe.

Autor: Mateusz Mikowski

Źródło:PAP
Tematy

Znajdź dla siebie najlepsze konto premium!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
3456
innymi słowy legalnie dostali te pieniądze z banku . kasjerka w okienku wzięła w Chinach wisi na haku .

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki