REKLAMA

CBA zatrzymało 7 osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa

2020-10-12 20:00
publikacja
2020-10-12 20:00

Agenci CBA zatrzymali siedem osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa, sześciu z nich trafiło do tymczasowego aresztu, czterech zatrzymanych ma zarzuty przyjęcia 1,3 mln zł łapówki - podało w poniedziałek TVP Info.

CBA zatrzymało 7 osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa
CBA zatrzymało 7 osób, które powoływały się na wpływy w organach ścigania i spółkach Skarbu Państwa
/ CBA

Śledztwo - jak pisze portal TVP Info - jest rozwojowe i służby nie wykluczają, że dojdzie do kolejnych zatrzymań. Do zatrzymań siedmiu osób doszło kilka dni temu na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego.

Jak podaje TVP Info zatrzymani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej, która powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych. Chodzi m.in. o organy ścigania i spółki Skarbu Państwa – PKN Orlen i Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

"Agenci CBA ustalili, że biznesmeni faktycznie nie mieli żadnego związku z tymi spółkami. W zamian za płatną protekcję – ustalili śledczy – mieli przyjąć ponad 1 mln zł łapówki i obietnicę wręczenia kilkudziesięciu milionów złotych" - pisze portal.

Jak wyjaśniano, śledztwo w tej sprawie nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej, a do przestępstw doszło w tym roku. TVP Info podaje, że trzej zatrzymani to lokalni biznesmeni i to oni usłyszeli zarzuty wręczenia korzyści majątkowych w zamian za podjęcie się bezprawnego załatwienia spraw. Czterem zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu płatną protekcję, przyjęcia korzyści majątkowych – w kwocie co najmniej 1 mln 300 tys. zł – oraz przyjęcia obietnicy wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

Służby przeszukały miejsca zamieszkania zatrzymanych, miejsca ich pracy i miejsca zamieszkania członków ich rodzin. Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec sześciu osób, wobec jednej – wolnościowe środki zapobiegawcze.

kos/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (3)

dodaj komentarz
specjalnie_zarejestrowany2
Wszyscy wiedzą że obecna banda kradnie jak żadna w historii... stąd tyle przypadków pobierania łapówek przez osoby nieuprawnione.
itso_empty
dobra robota gratulacje
barysza51
Człowieku, czy to dobra robota to się wypowie sąd. Jak dotąd to wszystko jest robione pod publikę bo żadne akty oskarżenia nie wpływają do sądu !!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki