REKLAMA

Były prezydent Miedwiediew grozi światu w przeddzień szczytu NATO

2022-06-28 02:40
publikacja
2022-06-28 02:40
Były prezydent Miedwiediew grozi światu w przeddzień szczytu NATO
Były prezydent Miedwiediew grozi światu w przeddzień szczytu NATO
fot. Dmitry Astakhov / / TASS

Jakakolwiek ingerencja na Półwyspie Krymskim państwa członkowskiego NATO może być potraktowana jako wypowiedzenie wojny Rosji, co może doprowadzić do trzeciej wojny światowej - powiedział w przeddzień szczytu NATO były rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew, cytowany przez agencję Reuters, która powołuje się na rosyjską prasę.

"Dla nas Krym jest częścią Rosji. A to znaczy, że na zawsze. Każda próba ingerencji na Krymie będzie wypowiedzeniem wojny naszemu krajowi" – powiedział Miedwiediew.

"A jeśli zrobi to państwo członkowskie NATO, oznacza to konflikt z całym Sojuszem Północnoatlantyckim; trzecią wojnę światową. Kompletną katastrofę" - zaznaczył.

Miedwiediew, który obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Bezpieczeństwa Rosji, powiedział również, że jeśli Finlandia i Szwecja przystąpią do NATO, Rosja wzmocni swoje granice i będzie "gotowa do działań odwetowych", co może obejmować perspektywę zainstalowania pocisków Iskander u granic tych krajów. (PAP)

zm/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
hal9ooo
kurdupel się denerwuje bo wie ze po tym jak lysy putin dostanie kulkę on będzie następny ...walczy o zycie
pakamera
Rosja jest państwem terrorystycznym,a Putin jest zbrodniarzem i tak powinien być traktowany przez społeczność międzynarodową.
langdon25
Miejsce barbarzyńskiej Rosji jest w jaskiniach i tam powinni się wszyscy ruscy znaleźć pod warunkiem szczelnych sankcji z całego świata i odizolowania tych barbarzyńców od reszty świata .

Ruscy już wkrótce wrócą do ery kamienia łupanego .
polonu
proces ruszył Rosja i Chiny są skazane na siebie nie mają innego wyjscia ,a Europa jeszcze w tym pomaga , nie przeszkadza-- małymi krokami buduje się potęga świata
polonu
Na co czekają Chiny , co jeszcze nie wycofali wszystkich aktywów z banków zachodnich , , sami sobie winni po co pożyczali pieniądze bankrutowi .Ameryka dąży do konfliktów , wojna jest rozwiązaniem ,albo bankrutujesz albo wojna i dług przepada . dążą za wszelką cenę do rozszerzenia konfliktu . Rosja Chiny- ten układ jest już przesądzony Na co czekają Chiny , co jeszcze nie wycofali wszystkich aktywów z banków zachodnich , , sami sobie winni po co pożyczali pieniądze bankrutowi .Ameryka dąży do konfliktów , wojna jest rozwiązaniem ,albo bankrutujesz albo wojna i dług przepada . dążą za wszelką cenę do rozszerzenia konfliktu . Rosja Chiny- ten układ jest już przesądzony , Europa zostanie całkowicie odcięta od Rosyjskich surowców, a Ameryka będzie spłacać Chinom dług , chyba że jankesi rozpętają wojnę z Rosją i Chinami - wtedy koniec Ameryki , pustkowie ,tylko wiatr będzie hulał po prerii .
7000
Chiny grają na swój interes, wciągając w konflikt państwa Nato z Rosją rosną w siłę. Za parę lat jak Rosja będzie słaba to wejdą jak w masło na Syberię a granica ich z Rosją będzie na Uralu. Będą miały już swobodny dostęp do złóż Syberyjskich.

Powiązane: Szczyt NATO

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki