REKLAMA

Brytyjski minister apeluje: zrzeczcie się przywilejów emerytalnych

2013-04-29 05:41
publikacja
2013-04-29 05:41
Brytyjski minister pracy i emerytur zaapelował do bardziej zamożnych emerytów, aby zrezygnowali z przysługujących im bezpłatnych przywilejów. Chodzi o fundowane przejazdy środkami komunikacji miejskiej, darmowy abonament telewizyjny i dodatek opałowy.

OPIS
Źródło: Thinkstock

Minister Iain Duncan Smith stwierdził, że dobrze sytuowani emeryci powinni zastanowić się nad tymi korzyściami finansowymi, których koszt obciąża resztę podatników. Konserwatywny minister dodał, że jest to nieprawidłowość, aby takie uniwersalne świadczenia przysługiwały wszystkim, bez względu na ich prawdziwą sytuację majątkową.

»Merkel i Cameron kontra raje podatkowe


Już poprzednio brytyjski rząd zniósł powszechny zasiłek na dzieci, przysługujący od lat wszystkim rodzicom - również bez względu na ich dochody. Tamta operacja wywołała duże protesty, ale rząd przeforsował ją - i dopiero później orientując się, że krzywdzi część rodzin, w których pracuje tylko jedna osoba, a zwłaszcza osoby samotnie wychowujące dzieci. Tym razem minister Iain Duncan Smith zastrzegł, że chodzi o dobrowolne zrzeczenie się przywilejów i rząd koalicyjny nie zamierza odbierać ich emerytom. Ale inni politycy konserwatywni i liberalni zapowiadają, że wrócą do tego po następnych wyborach, za dwa lata.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Grzegorz Drymer/Londyn/sk

Źródło:IAR
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki