REKLAMA

Briju na razie nie myśli o dywidendzie

2016-11-17 14:46
publikacja
2016-11-17 14:46

Jubilerska spółka Briju nie planuje w najbliższym czasie wypłaty dywidendy. Spółka podtrzymuje wcześniejsze plany dotyczące otwierania nowych salonów - zarówno w tym, jak i w przyszłym roku przybędzie ich po 15 - poinformował podczas konferencji Przemysław Piotrowski, prezes spółki.

"Nie widzimy na razie takiej możliwości" - powiedział prezes pytano o to, czy spółka bierze pod uwagę wypłatę dywidendy.

Briju ma obecnie w Polsce 40 sklepów z biżuterią, ale do końca roku otworzy jeszcze 5 z czego 2 w listopadzie i 3 w grudniu.

Piotrowski podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi zakładające otwarcie 15 kolejnych sklepów w roku przyszłym.

Prezes zapowiedział, że w przychodach spółki będzie rósł udział segmentu jubilerskiego w przychodach spółki w stosunku do segmentu surowców. O ile po trzech kwartałach tego roku udział segmentu jubilerskiego w przychodach wyniósł 37,3 proc., to w roku przyszłym może on sięgnąć 50 proc.

Briju zajmuje się projektowaniem, produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą detaliczną wyrobów jubilerskich. Drugim segmentem działalności Briju jest handel hurtowy i obróbka kruszców metali szlachetnych - głównie złota i srebra. (PAP)

pif/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki