Boryszew dokona w wynikach za 2022 rok odpisu aktualizującego wartość aktywów trwałych w postaci środków trwałych, wartości niematerialnych oraz aktywa na podatek odroczony spółki pośrednio zależnej Boryszew Plastic Rus w kwocie 52,7 mln zł - podała spółka w komunikacie.


Jak podano, zdarzenie ma charakter księgowy i utworzenie odpisu nie wpłynie na sytuację płynnościową spółki. Wartość odpisu obciąży skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok.
"Utworzenie ww. odpisu stanowi konsekwencję wstrzymania produkcji przez ww. spółkę zależną spowodowaną decyzjami koncernów motoryzacyjnych o zawieszeniu produkcji w Rosji. Sytuacja ta uniemożliwia przygotowanie prognoz działalności dla ww. spółki zależnej" - napisano.
Boryszew podał, że roczne sprawozdania finansowe grupy za 2022 rok pozostają w toku wykonywania czynności rewizji finansowej ze strony audytora. (PAP Biznes)
pel/ gor/