REKLAMA

Bloober swoją największą grę wypuści po "Cyberpunku"

2020-01-20 15:11
publikacja
2020-01-20 15:11

"Medium", czyli najdroższa i największa gra w historii notowanego na NewConnect Bloobera, ma trafić do sprzedaży w IV kwartale 2020 roku.

Bloober: premiera "Medium" w IV kwartale 2020 roku / bloober

- Zarząd Bloober Team SA z siedzibą w Krakowie informuje, że została wybrana droga komercjalizacji dla gry "Medium". O szczegółach emitent będzie informował w przyszłości odrębnym raportem bieżącym. Premiera gry planowana jest na IV kwartał 2020 r. - poinformowano w komunikacie giełdowym. - W ocenie emitenta sprzedaż gry będzie mieć wpływ na wyniki finansowe emitenta za rok 2020 i kolejne okresy - dodano.

"Medium" to najdroższy tytuł w historii Bloobera, którego budżet szacuje się na kilkanaście mln zł. Projekt był zresztą wspierany m.in. z funduszy unijnych. W listopadowym raporcie kwartalnym zarząd Bloobera informował, że “Medium” ma ich zdaniem szansę stać się jej najważniejszym brandem, jak również wprowadzi największą liczbę innowacji i elementów gameplayowych ze wszystkich produkcji w historii studia.

Na dwa ekrany

W grze m.in. implementowana jest innowacyjna technologia w zakresie symultanicznej rozgrywki na dwóch ekranach. Ma to związek z fabułą gry, dwa ekrany będą odpowiadały dwóch światom - rzeczywistemu i duchowemu. Tytułowe medium będzie żyło w obu jednocześnie. Szata graficzna ma być inspirowana m.in. twórczością Zdzisława Beksińskiego.

Studio przekonuje, że dzięki synchronicznej rozgrywce w dwóch światach gracz może się przekonać o odmiennej perspektywie każdej sytuacji i wyboru dokonanego w świecie rzeczywistym. Gra poruszać będzie tematykę percepcji wyborów życiowych, a szczególny akcent ma być położony na tło historyczne gry, którym jest historia Krakowa. Sama rozgrywka na dwóch ekranach stanowić ma zaś dodatkowe wyzwanie dla graczy.

Nowa generacja konsol 

"Medium" to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier. Oczywiście daleko jej do zainteresowania budzonego przez "Cyberpunka", jednak w drugiej linii - za plecami CD Projektu - "Medium" zdecydowanie należy do grona najciekawszych projektów. Obie gry - "Cyberpunk 2077" i "Medium" - mogą zresztą mieć premierę w podobnym okresie, niedawno bowiem CD Projekt przełożył moment pojawienia się swojego hitu na 17 września. "Medium" do sklepów ma trafić w IV kwartale 2020 roku, a więc niewiele później.

Warto dodać, że obie gry łączy coś jeszcze niż tylko bliska data premiery i fakt bycia najdroższą produkcją swego studia. Otóż "Medium" - podobnie jak "Cyberpunk 2077" - ogłoszone zostało jeszcze w 2012 roku, a więc prawie osiem lat temu. W branży gier to epoka, jednak w 2020 gracze wyczekujący na oba tytuły w końcu powinni doczekać się premiery. Różnica jest taka, że gra CD Projektu najpierw ma trafić na konsole starej generacji, premiera "Medium" związana jest zaś bezpośrednio z pojawieniem się nowych konsol, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Tym samym polska gra może być jedną z pierwszych gier dostępnych na nową generację.

Notowania mocno zmienne

Bloober jest firmą, której akcje notowane są na rynku NewConnect. W 2019 roku ich wartość urosła o 54 porc., w 2020 zaś już o 24 proc. Warto jednak nadmienić, że akcje spółki charakteryzują się sporą zmiennością, po okresach mocnych wzrostów potrafią następować okresy mocnych spadków. Szczególnie gwałtownie cena akcji spółki zmienia się w okolicach premier nowych tytułów.

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W 2019 roku najważniejszymi były kontynuacja hitu "Layers of Fear" oraz "Blair Witch". Premiery obu - biorąc pod uwagę wysoki jak na Bloobera poziom oczekiwań - mocno rozczarowały, nie przeszkodziło to jednak spółce w raportowaniu mocnych wyników. Gry szybko się zwróciły, a 2019 rok ma szansę okazać się największym finansowym sukcesem Bloobera.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
leszczykowy
Blair witch rozczarował? Panie redaktorze, miliony się zagrywają na gamepassie. Natomiast LAyers of Fear 2 zwrócił się jeszcze przed premierą dzięki płatnością od dystrybutora! Ta spółka to cudo, na premiere 200 zeta to minimum. Przypominam ,ze kilka amerykańskich podmiotów chce kupić Bloobera, a wartość skupu zostało Blair witch rozczarował? Panie redaktorze, miliony się zagrywają na gamepassie. Natomiast LAyers of Fear 2 zwrócił się jeszcze przed premierą dzięki płatnością od dystrybutora! Ta spółka to cudo, na premiere 200 zeta to minimum. Przypominam ,ze kilka amerykańskich podmiotów chce kupić Bloobera, a wartość skupu zostało określona w statucie na minimum 150 zł!

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki