REKLAMA

Blokada etatów i funduszy celowych. Rząd wprowadzi oszczędności w administracji publicznej

2021-11-25 11:22
publikacja
2021-11-25 11:22
Blokada etatów i funduszy celowych. Rząd wprowadzi oszczędności w administracji publicznej
Blokada etatów i funduszy celowych. Rząd wprowadzi oszczędności w administracji publicznej
fot. Łukasz Zarzycki / / FORUM

Rząd wprowadzi oszczędności w administracji publicznej. Zablokowane będzie tworzenie nowych etatów oraz powoływanie nowych funduszy celowych - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier przedstawił tarczę antyinflacyjną. Tak rząd walczy z wysokimi cenami energii, paliw i żywności

„Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną” – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.


"Doprowadzimy do zaoszczędzenia części środków poprzez oszczędności w administracji publicznej, zwiększenie efektywności wydatków publicznych. Każdej złotówce będziemy przyglądać się nie dwa raz, ale trzy razy. Nie będziemy powoływać nowych funduszy celowych czy tworzyć nowych etatów. Zasadniczo blokujemy tworzenie nowych etatów w administracji. Wprowadzimy też zmiany w działaniu funduszu przeciwdziałania COVID-19" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

(PAP Biznes)

luk/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (6)

dodaj komentarz
andregru
Czy w ramach tych oszczędności skokowo wzrastają wynagrodzenia prezydentów miast i innych darmozjadów o 60% do przeszło 20 tysięcy za miesiąc ?
qart
Wreszcie dobre decyzje! Oszcześci na administracji i obniżki podatków. Powinni zacząć od likwidacji/ograniczenia do minimum urzedów pracy. Bezrobocia nie ma, wszędzie brakluje pracowników. Drugi GUS, dane ściągać i przetwarzać tylko elektronicznie, zostawić tylko kilka etatów.
jjmm2u
Powinni zaczac od funduszu sprawiedliwosci ale wtedy im sie wiekszosc rozsypie.
225577
Wygląda na to, że już wszyscy chętni mają pracę.Państwową oczywiście. Stąd zakończenie rekrutacji.
--__hubert__---__--__--__--__-
Czas najwyższy zacząć redukować stołki publiczne ! Armia do przerzucania papierów a w sektorze publicznym brakuje pielęgniarek, lekarzy , policjantów . Czas przestawić wajchę na właściwe miejsca pracy w sektorze publicznym ale do tego potrzebna jest redukcja części nikomu nie potrzebnych nierobów !

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki