REKLAMA

Bioton zdecydował o aktualizacji wartości aktywów w spółce zależnej Biolek

2019-09-25 14:54
publikacja
2019-09-25 14:54

Bioton postanowił dokonać aktualizacji wartości aktywów w spółce zależnej Biolek - podała grupa w komunikacie. Aktualizacja wartości w pierwszym półroczu 2019 roku wyniosła 100,7 mln zł na poziomie skonsolidowanym. Wpływ na rachunek ma być pomniejszony o wartość utworzonego aktywa na podatku odroczonym.

fot. / / Bioton

Bioton podał, że zarząd zdecydował o dokonaniu w sprawozdaniu skonsolidowanym odpisu wartości bilansowej licencji na sprzedaż produktów w ramach umowy z Beijing Smile Feed Sci.&Tech. do wartości użytkowej licencji, oszacowanej w oparciu o metodę zdyskontowanych, możliwych do uzyskania przyszłych strumieni pieniężnych. Spółka częściowo skorygowała także wartość firmy Biolek. Bioton zdecydował również o aktualizacji wartości inwestycji w Biolek w sprawozdaniu jednostkowym.

Jak podano, łączna aktualizacja wartości ujętych w pierwszym półroczu 2019 roku w jednostkowym rachunku zysków i strat wyniosła 173,5 mln zł, a w rachunku skonsolidowanym 100,7 mln zł.

"Wpływ na jednostkowy oraz skonsolidowany rachunek zysków i strat będzie pomniejszony o wartość utworzonego aktywa na podatku odroczonym, jeżeli będzie dotyczyć" - podano w komunikacie.

Bioton poinformował, że decyzja ma związek z panującą na świecie wirusową chorobą świń znaną jako ASF.

"ASF powoduje znacznie mniejszą gotowość hodowców do inwestowania w nowe produkty i tym samym sprawia, że duże firmy weterynaryjne lub firmy produkujące paszę/dodatki paszowe, nie są skłonne promować produktów, które wymagają dodatkowej indywidualnej interwencji tj. ręcznego zastosowania dla każdego prosięcia" - podano w komunikacie.

Spółka wskazała, że Biolek ma w swoim portfolio produkt do wykorzystania w hodowli świń o nazwie Suilectin, który został zarejestrowany w procedurze centralnej w UE.

"Rejestracja Suilectin na najbardziej perspektywicznym rynku chińskim do dnia dzisiejszego nie została uzyskana" - podano w komunikacie.

Jak dodano, szacuje się, że rynek chiński odpowiada za ponad 55 proc. światowego rynku pogłowia.

Publikacja półrocznego raportu Biotonu za pierwsze półrocze 2019 roku zaplanowana jest na 30 września.

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki