REKLAMA
WEBINAR

Biomed Lublin zwiększył wynagrodzenie dla wykonawcy CBR do 47 mln zł

2023-05-09 23:30
publikacja
2023-05-09 23:30

Biomed Lublin zawarł aneks do umowy z Karmar, generalnym wykonawcą Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR). Zmiany zwiększają wynagrodzenie dla Karmar do 47 mln zł, pozwolą na większą elastyczność działania i dadzą nowe możliwości przy wdrażaniu produktów leczniczych - poinformowała spółka w komunikacie.

Biomed Lublin zwiększył wynagrodzenie dla wykonawcy CBR do 47 mln zł
Biomed Lublin zwiększył wynagrodzenie dla wykonawcy CBR do 47 mln zł
/ Biomed

Przedmiotem projektu jest utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego dla doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej.

Zawarty aneks do umowy z generalnym wykonawca CBR ma na celu zwiększenie funkcjonalności i możliwości budynku, a także optymalizację kosztów eksploatacji obiektu. Zwiększeniu uległo wynagrodzenie firmy Karmar do 47 mln zł (wcześniej około 33 mln zł).

"Wprowadzone zmiany dadzą nam większą elastyczność działania i zwiększą możliwości rozwojowe. Będziemy mogli wdrażać na rynek więcej innowacyjnych produktów. Aneks sankcjonuje wcześniej wprowadzane zmiany. Projekt budynku CBR opracowywany był 4 lata temu. Od tej pory dużo się zmieniło. Przede wszystkim pojawiły się nowe możliwości naszej ekspansji, co spowodowało, że zdecydowaliśmy się na pewne modyfikacje zwiększające funkcjonalność budynku badawczo-rozwojowego oraz optymalizację kosztów eksploatacji" - powiedział Mieczysław Starkowicz, prezes Biomedu Lublin.

Budowa CBR jest na ukończeniu i budynek będzie dostępny dla spółki pod koniec września tego roku.

Firma Karmar jest też generalnym wykonawcą drugiej strategicznej inwestycji Biomedu – budynku nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG. Ta inwestycja ma umożliwić zwiększenie produkcji Onko BCG o około 300.000 opakowań/rocznie, co oznacza zwielokrotnienie potencjału wytwórczego tego produktu.

"Budowa nowego zakładu produkcyjnego Onko BCG idzie zgodnie z planem i nie są planowane żadne zmiany w tej umowie z generalnym wykonawcą" – dodał prezes Biomedu Lublin. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki