REKLAMA
WEBINAR

Big Cheese Studio nie widzi ryzyka opóźnienia 'Cooking Simulator 2'; szykuje gry na PS

2022-12-08 14:44
publikacja
2022-12-08 14:44

Spółka Big Cheese Studio nie widzi ryzyka opóźnienia gry 'Cooking Simulator 2', nad drugą grą zapowiedzianą na 2023 rok - 'Pizza Empire' - pracuje inny zespół - poinformował na konferencji prezes Łukasz Dębski.

Big Cheese Studio nie widzi ryzyka opóźnienia 'Cooking Simulator 2'; szykuje gry na PS
Big Cheese Studio nie widzi ryzyka opóźnienia 'Cooking Simulator 2'; szykuje gry na PS
/ Big Cheese Studio

"Nie ma ryzyka przesunięcia 'Cooking Simulator 2' chyba, że faktycznie chcielibyśmy coś jeszcze w grze zmienić, ale w studiu wszyscy czujemy, że nie chcemy przesuwać projektu. (...) To jest nasz największy projekt i większość naszego zespołu jest w niego zaangażowana" - powiedział prezes Łukasz Dębski.

"Myślę że 2023 rok na rynku będzie bardzo intensywny. Od stycznia musimy dokładać do pieca, żeby osiągnąć wszystkie cele wynikowe. (...) Naszym celem jest to, żeby gry ('Pizza Empire' i 'Cooking Simulator 2' - przyp. PAP) pojawiły się w szybciej niż w IV kwartale 2023 roku" - dodał.

Obecnie studio skupia się na opracowaniu wersji gier na konsole PlayStation z mocnym naciskiem na wirtualną rzeczywistość.

"Kolejnym obszarem jest PlayStation 4 do pokrycia z remasterem na PlayStation 5, w drodze są gry na PlaySation VR, a obecnie trwają rozmowy i prace nad PlaySation VR 2. Wtedy bylibyśmy na większości platform i zostałby nam tylko Epic" - powiedział prezes.

Dodał, że w umowie z Xbox, w ramach udostępniania gier studia w ramach subskrypcji Game Pass, są zawarte premie dla gier, które są popularne w systemie.

"Z umowy wynika, że jeżeli performance gry jest wysoki i znajduje się na top listach Game Pass'a, to otrzymujemy premię. Taki bonus otrzymaliśmy już trzeci miesiąc z rzędu" - powiedział Dębski.

"Te bonusy mieszczą się w granicach kilkunastu tysięcy dolarów ekstra" - dodał.

Big Cheese Studio miał w III kw. 2022 roku 6,8 mln zł zysku netto o 121 proc. więcej rdr. EBITDA spółki wyniosła 6,6 mln zł o 106 proc. więcej w ujęciu rok do roku. Przychody studia wyniosły 8,5 mln zł o 79 proc. rdr.

Narastająco po 9 miesiącach 2022 roku Big Cheese miał 14,3 mln zł zysku netto o 68 proc. więcej rdr, z kolei EBITDA spółki po III kwartałach wyniosła 14,5 mln zł o 62 proc. Przychody studia po III kwartałach wyniosły 20,2 mln zł o 64 proc. więcej rdr. (PAP Biznes)

mcb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki