Biały Dom gratuluje Andrzejowi Dudzie

Biały Dom pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Rzecznik prezydenta USA ponadto podziękował za współpracę Bronisławowi Komorowskiemu.

(fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER / EastNews)

"Gratulujemy prezydentowi-elektowi Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach i pochwalamy naród Polski za to, że pozostaje wzorem wolności i demokracji w regionie" - głosi oświadczenie biura rzecznika prasowego prezydenta Baracka Obamy, Josha Ernesta.

Biały Dom podkreśla, że Polska jest jednym z najbliższych transatlantyckich partnerów USA i wiernym sojusznikiem w ramach NATO.

"Cieszymy się z możliwości współpracy z prezydentem-elektem Dudą w promowaniu wspólnych wartości i budowie bardziej demokratycznego, prosperującego i bezpiecznego regionu, a także wzmocnienia w kolejnych latach już i tak bliskiego partnerstwa między naszymi krajami i narodami" - czytamy w oś wiadczeniu Białego Domu.

Gdy 5 lat temu Bronisław Komorowski wygrał wybory prezydenckie, Barack Obama zadzwonił do niego osobiście z gratulacjami i zaprosił do odwiedzenia Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo, czy amerykański prezydent zadzwoni dziś do Andrzeja Dudy. Wczoraj w USA obchodzono Dzień Pamięci, który jest świętem federalnym.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Wałkuski, PR Waszyngton/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~ZNAWCA

WIERNY ! TO JEST SLUGA , WASAL LUB LOKAJ KTORY DO DZISIAJMUSI PROSIC O WIZE ! PARTNER TO CO INNEGO NIE MUSI PROSIC O WIZE !

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil