REKLAMA

Benefit Systems oczekuje poprawy zysków i marżowości w Polsce; rynek turecki ma potencjał

2022-05-26 10:10
publikacja
2022-05-26 10:10
Benefit Systems oczekuje poprawy zysków i marżowości w Polsce; rynek turecki ma potencjał
Benefit Systems oczekuje poprawy zysków i marżowości w Polsce; rynek turecki ma potencjał
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Benefit Systems oczekuje w tym roku poprawy zysków w polskim segmencie z każdym kolejnym kwartałem, a najpóźniej w czwartym kwartale powrotu do poziomu marżowości notowanego przed pandemią - ocenił podczas czwartkowej telekonferencji członek zarządu Bartosz Józefiak. Grupa rozpoczęła sprzedaż kart na rynku tureckim i ocenia, że rynek ten ma duży potencjał i może być ciekawą opcją rozwoju w kolejnych latach.

"W tej chwili – po wynikach pierwszego kwartału i po bardzo dobrym początku drugiego kwartału (...) widać, że każdy kwartał, z uwzględnieniem sezonowości, (...) powinien charakteryzować się poprawą zysków - sekwencyjnie z kwartału na kwartał" – ocenił członek zarządu Benefit Systems Bartosz Józefiak omawiając perspektywy rynku polskiego.

"Dość spokojnie patrzymy w kierunku końca roku i najpóźniej w czwartym kwartale powinniśmy powrócić do poziomu marżowości, który mieliśmy przed pandemią" – dodał.

Przychody Benefit Systems w pierwszym kwartale 2022 r. w segmencie Polska wyniosły 291,6 mln zł (84 mln zł przed rokiem), EBITDA 64,4 mln zł (13,3 mln zł rok wcześniej), a EBIT 18,2 mln zł (30,1 mln zł straty rok wcześniej). Marża na sprzedaży wzrosła do 20,1 proc. z -9,1 proc. w pierwszym kwartale 2021 r.

Spółka podała w prezentacji, że w kwietniu 2022 r. liczba kart sportowych w Polsce szacowana jest na 970 tys. wobec 941 tys. w pierwszym kwartale i blisko 995 tys. w maju. W czerwcu powinna przekroczyć 1 mln.

Członek zarządu podczas telekonferencji ocenił, że kwiecień i maj są solidne - jeśli chodzi o wyniki operacyjne na rynku polskim - co manifestuje się w dalszym wzroście wolumenu kart.

"Zakładając stabilną sytuację epidemiczną do końca roku szacujemy, że będziemy dążyć do ok. 1,05-1,1 mln użytkowników MultiSport. To znaczny wzrost w stosunku do poprzednich oczekiwań" – powiedział.

Na rynkach zagranicznych Benefit będzie dążył do poziomu 400 tys. aktywnych kart na koniec roku. W pierwszym kwartale 2022 r. liczba szacowana jest na 316 tys.

Józefiak powiedział, że po dobrych wynikach pierwszego kwartału oczekiwany jest pozytywny wynik segmentu na poziomie operacyjnym w 2022 r. W pierwszym kwartale EBIT w segmencie Zagranica wyniósł 1,1 mln zł, wobec 20,1 mln zł straty rok wcześniej.

Członek zarządu poinformował o zakończeniu pierwszej fazy budowy produktu na rynku tureckim - grupa aktualnie ma ok. 115 obiektów partnerskich w sieci MultiSport w Stambule, a od kwietnia wydaje karty testowe.

"Prace na rynku postępują i idą zgodnie z harmonogramem albo lekko go wyprzedzają. (...) Cel na koniec roku określamy na razie dość spokojnie na kilka tysięcy sprzedanych kart MultiSport” - dodał Józefiak.

W ocenie członka zarządu potencjał rynku tureckiego jest bardzo duży, a w kolejnych kwartałach i latach grupa będzie się mocno koncentrować na tym rynku.

"Jeśli (...) produkt będzie zyskiwał popularność wydaje się, że może to być ciekawa opcja na rozwój biznesu zagranicznego” – dodał. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki