REKLAMA

Będzie dodatkowy pas na A2 Łódź-Warszawa. GDDKiA ogłosi przetargi na ponad 147 km dróg

2021-08-27 12:38
publikacja
2021-08-27 12:38
Będzie dodatkowy pas na A2 Łódź-Warszawa. GDDKiA ogłosi przetargi na ponad 147 km dróg
Będzie dodatkowy pas na A2 Łódź-Warszawa. GDDKiA ogłosi przetargi na ponad 147 km dróg
/ GDDKiA

W tym roku planujemy ogłosić przetargi na realizację jeszcze ponad 147 km dróg - przekazała w piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodano, że na etapie przygotowania jest 219 zadań dotyczących rozbudowy blisko 1660 km dróg.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zamknąć 2021 r. ogłoszonymi przetargami na realizację ponad 360 km nowych dróg oraz 26 przetargami na dokumentację - wynika z piątkowej informacji GDDKiA.

"W tym roku planujemy jeszcze ogłosić przetargi na realizację ponad 147 km dróg" - zapowiedziano. Wśród nich znajdą się postępowania m.in. na trzy odcinki drogi ekspresowej S17 od Zamościa do obwodnicy Hrebennego (woj. lubelskie) oraz dwa odcinki S6 Koszalin-Słupsk (woj. zachodniopomorskie i pomorskie). GDDKiA zapowiada też ogłoszenie przetargów na S19 Domaradz-Iskrzynia (woj. podkarpackie) i budowę S74 Kielce Zachód-Kielce.

Jak czytamy, wśród planowanych na ten rok znajdą się też m.in. obwodnice Gorajca w ciągu DK74 (woj. lubelskie) i Koźmina Wielkopolskiego w ciągu DK15 (woj. wielkopolskie). GDDKiA jest też gotowa do ogłoszenia postępowań przetargowych, po zapewnieniu środków finansowych, na Zachodnią Obwodnicę Szczecina (o długości ok. 50 km) oraz budowę dodatkowego pasa autostrady A2 między Łodzią i Warszawą - wskazano.

Przekazano też, że na etapie przygotowania jest obecnie "219 zadań dotyczących rozbudowy (lub przebudowy) blisko 1660 km dróg".

Drogowcy zwrócili uwagę, że w cyklu realizacji inwestycji drogowej najwięcej czasu pochłania proces prac przygotowawczych. "Od stycznia 2021 r. ogłosiliśmy 19 przetargów na dokumentację. 12 z nich dotyczyło przygotowania koncepcji programowej (KP), a dwa dotyczyły wykonania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ)" - przypomniano. Dodano, że pięć przetargów dotyczyło przygotowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R).

"Do końca tego roku planujemy jeszcze ogłoszenie siedmiu postępowań na dokumentację. Pięć dotyczyć będzie przygotowania STEŚ-R, a dwa wykonania KP" - wskazano. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

maja/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kitkitowiwciska
Obwodnice takich miast jak Łódź, Kraków czy Warszawa powinny mieć po 6 pasów od samego początku budowy pseudo autostrad
samsza
W miastach likwidujemy pasy, poza miastami dobudowujemy, to jakaś perwersyjna zabawa ?

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki