REKLAMA
BADANIE

BM PKO BP podniósł cenę docelową akcji Oponeo do 42 zł

2023-02-08 17:46
publikacja
2023-02-08 17:46

Analitycy BM PKO BP w raporcie z 6 lutego podnieśli cenę docelową akcji Oponeo do 42 zł z 37 zł wcześniej i podtrzymali dla nich rekomendację "trzymaj".

BM PKO BP podniósł cenę docelową akcji Oponeo do 42 zł
BM PKO BP podniósł cenę docelową akcji Oponeo do 42 zł
/ oponeo.pl

W dniu wydania raportu kurs akcji Oponeo na giełdzie wynosił 37 zł.

W opinii analityków BM PKO BP, Oponeo powinno sobie poradzić mimo słabszej sprzedaży wolumenowej w 2022 r. i rekordowego poziomu zapasów na koniec III kwartału 2022.

"Uważamy, że względnie dobry poziom sprzedaży w 4Q22 może skutkować obniżeniem zapasów do zaledwie ok. 150 tys. opon. W połączeniu z wysoką dwucyfrową inflacją cen opon może to być cenny zapas na rok 2023" - napisano w raporcie.

W ocenie analityków, 2023 rok może nie być łatwy dla spółki ze względu na wysoką inflację i słabnącą siłę nabywczą klientów. Oponeo może jednak oferować więcej tańszych opon azjatyckich, których ceny stały się znacznie przystępniejsze po spadku cen frachtu.

"Rynek opon jest tradycyjnie zmienny i zależny od warunków pogodowych. Połączenie malejących wolumenów i wciąż wysokiej inflacji powinno zapewnić stabilny poziom sprzedaży. Uwzględniając te czynniki, nie zakładamy gwałtownego odchylenia od obecnych poziomów rentowności brutto" - napisano w raporcie.

BM PKO BP szacuje, że udział rynkowy Oponeo w 2022 roku był stosunkowo stabilny, a sprzedaż opon (w PLN) w całym 2022 r. wzrosła o 10 proc., co może być pochodną spadku wolumenu o ok. 10 proc. i wzrostu cen o 20 proc.

"Oczekujemy, że stabilizacja (i odbudowa pozycji gotówkowej netto) powinna pozwolić na wypłatę dywidend (zgodnie z polityką dywidendową maksymalnie 35 proc. zysku netto). Nie spodziewamy się, by spółki-córki Dadelo (stopniowa stabilizacja) czy Rotopino (ekspozycja na słabnący segment budowlany) miały znacząco wpłynąć na wartość Oponeo" - napisano w raporcie.

Depesza jest skrótem raportu BM PKO BP, przygotowanego w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Jego autorem jest Piotr Łopaciuk. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 6 lutego o godzinie 7.30.

W załączniku znajduje się pełna wersja raportu wraz z wymaganymi zastrzeżeniami prawnymi. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

44577981_20230206_0912_OPN_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki