BM PKO BP obniżył cenę docelową dla Apatora do 19,5 zł

2020-04-29 10:06
publikacja
2020-04-29 10:06
fot. Jacek Łagowski / FORUM

Analitycy BM PKO BP, w raporcie z 29 kwietnia, obniżyli cenę docelową dla akcji Apatora do 19,5 zł z 22,5 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

Raport przygotowano przy kursie 19 zł.

Analitycy podali, że wyniki Apatora za 2019 r. były poniżej ich oczekiwań, ale mimo to oceniają, że Apator - jako spółka defensywna -powinna sobie radzić dość dobrze w obecnym kryzysie.

"W segmencie energetycznym wyniki powinny być wsparte przez zamówienia dla rynku mocy (potencjalnie około 100 mln zł). Liczymy na kolejne zamówienia w tym segmencie oraz rozwój rynku mikro-instalacji energetycznych. Segment gazowy jest obecnie najjaśniejszą częścią Apatora i rośnie w dynamicznym tempie (w pierwszym kwartale oczekujemy 40 proc. tempa wzrostu), częściowo dzięki dobrej współpracy z duńskim Flonidanem. Segment Woda i Ciepło wydaje się być potencjalnie najbardziej wrażliwy na dekoniunkturę, zarówno w linii przychodów, jak i rentowności" - napisano w rekomendacji.

Jako ryzyko wiążące się z obecnym kryzysem autorzy raportu wskazują zapisaną w ustawie anty-Covid-19 możliwość opóźnienia (przez operatorów dystrybucji) ponownej legalizacji liczników.

Poza tym, analitycy obawiają się - w przypadku zmiany priorytetów w sytuacji kryzysowej - potencjalnych opóźnień inwestycji w różnych obszarach dystrybucji, ale oczekują poprawy zysków w 2020 (częściowo za sprawą niskiej bazy z 2019).

"W długim terminie w dalszym ciągu obawiamy się presji na marże. Mocny dolar (import komponentów) powinien częściowo niwelować pozytywny wpływ silnego Euro" - dodano.

Rekomendacja została przygotowane na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Autorem raportu jest Piotr Łopaciuk.

Depesza jest skrótem rekomendacji. Pierwsza dystrybucja tego raportu nastąpiła 29 kwietnia 2020 r., o godzinie 07:30.

W załączniku do depeszy zamieszczamy plik PDF z rekomendacją.(PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

35994608_Apator - Trzymaj - 29 kwietnia 2020.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki