REKLAMA
DZIEŃ UE

Austriacka linia Laudamotion będzie latać na trasie Wiedeń-Kraków

2018-05-25 16:07
publikacja
2018-05-25 16:07

Austriacka tania linia lotnicza Laudamotion będzie 23. przewoźnikiem latającym do Krakowa w sezonie zimowym 2018/2019. Od 28 października uruchomi połączenie z Wiednia do stolicy Małopolski.

fot. REUTERS/Leonhard Foeger / / FORUM

Jak poinformowała w piątek rzecznik Kraków Airport Monika Pabisek, samoloty Laudamotion będą latać na trasie Wiedeń Kraków cztery razy w tygodniu w: poniedziałki, środy, piątki i w niedziele.

Połączenie to - zaznaczyła przedstawicielka portu - będzie konkurencyjne dla podróżujących autokarami na tej trasie i stanie się niskokosztową alternatywą dla oferty Austrian Airlines - przewoźnika, zrzeszonego w grupie Lufthansy.

Dołączy też do nowych połączeń oferowanych w sezonie zima 2018/2019: Leeds Bradford (Jet2.com), Ammanu, Lwowa, Kijowa (Ryanair) oraz Eindhoven (Transavia).

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 103 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Teraz oferuje je 22 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki