Auga Group zwiększa ofertę publiczną do maksymalnie 80 mln akcji

2018-07-17 11:40
publikacja
2018-07-17 11:40
fot. MAREK WISNIEWSKI / PULS BIZNESU / FORUM

Główny akcjonariusz Auga Group zdecydował, że w ramach oferty publicznej spółki zaoferuje do sprzedaży dodatkowo do 20 mln akcji - podała Auga Group w komunikacie. Łącznie oferta publiczna spółki ma objąć do 80 mln walorów, z czego 40 mln stanowić mają akcje nowej emisji, a kolejne 40 mln akcje sprzedawane przez akcjonariusza.

We wtorek Bank Litwy zatwierdził aneks do prospektu emisyjnego spółki.

Obecnie trwają zapisy dla inwestorów oraz budowa księgi popytu w ofercie publicznej Auga Group. Spółka planuje, że 23 lipca lub "w zbliżonym terminie" nastąpi ustalenia ostatecznej liczby oferowanych akcji oraz ustalenie ceny walorów w ofercie. Debiut na GPW i Nasdaq Vilnius planowany jest na 3 sierpnia.

Przedział cenowy akcji Auga Group został ustalony na 0,45-0,50 euro.

Na początku stycznia litewska grupa Auga (dawna AB Agrowill Group), zajmująca się rolnictwem ekologicznym, informowała, że chce w ramach oferty publicznej na GPW i giełdzie Nasdaq Vilnius wyemitować akcje o wartości do 20 mln euro (według średniej ceny z przedziału cenowego oferowanych akcji), by sfinansować akwizycje i dalszy rozwój. Celem jest także zwiększenie płynności akcji spółki.

Akcje Auga Group są już notowane na warszawskiej giełdzie. Ostatni raz były one handlowane 25 maja, po kursie 1,64 zł.

Spółka podała, że od 2014 roku zainwestowała w rozwój nowoczesnego rolnictwa ponad 15 mln euro. W przyszłości chce zajmować się nie tylko rolnictwem ekologicznym, ale także rozwojem i dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla łańcucha dostaw żywności organicznej.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Baltic Champs Group UAB. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki