REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Auchan zamyka kolejne sklepy i zwalnia grupowo

Weronika Szkwarek2020-07-29 09:35redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-07-29 09:35
Auchan zamyka kolejne sklepy i zwalnia grupowo
Auchan zamyka kolejne sklepy i zwalnia grupowo
fot. mimpki / / Shutterstock

Pod koniec czerwca Auchan poinformował o zamknięciu dwóch sklepów. Teraz, miesiąc później, mowa o kolejnych dwóch. Tym razem padło na markety w Grudziądzu i Lubinie. 

Niewystarczająca rentowność, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu - to powody zamknięcia sklepów w Grudziądzu i Lubinie. 

– Na każdy z naszych sklepów patrzymy wielowymiarowo – zarówno pod kątem dbałości o rentowność poszczególnych placówek, jak i założonych przez nas celów strategicznych dotyczących całej firmy, w perspektywie planowanej długofalowej obecności naszej sieci na polskim rynku w kolejnych latach. Chcemy nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen w Polsce. Równocześnie jednak zmuszeni jesteśmy do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych - w Grudziądzu i Lubinie. To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji – powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi dopiero pod koniec września, wcześniej procesowi zamknięć będą towarzyszyć rozmowy z pracownikami, podczas których, jak podaje biuro prasowe Auchan Retail Polska, zostaną przedstawione możliwości i dalsze perspektywy. Wypowiedzenia odbędą się w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Auchan bierze pod uwagę możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów w regionie, o ile będzie to możliwe, nastąpi to w ramach dostępnych wakatów z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych. 

Przypomnijmy, że na koniec czerwca Auchan Retail Polska poinformował o zamknięciu dwóch sklepów sieci zlokalizowanych w Dąbrowie Górniczej oraz Mysłowicach. Podobnie powodem były niskie obroty i niesprzyjające warunki najmu. 

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

Zajmuje się tematyką prawa pracy. Pisze o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmuje się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiada historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (22)

dodaj komentarz
slawko9999
Tu pis nie jest winny ani zamkniete sklepy w niedziele.
Lidle biedronki i inne zachodnie sklepy wykanczaja tez zachodniego auchana.
Nie wiem nad czym rozpaczacie
trybuch
Tak wyglada kwitnący kraj pod rządami towarzyszy z PiS ucieka kto może.
killgore
Myślę, że to doskonały moment, by tow. Sasin wprowadził zakaz handlu w soboty, z pewnością żaden market nie zwolni wtedy ludzi :) Do przeciętnego wyborcy narodowych socjalistów z partii Pieniądze i Synekury nie dociera, że efekty działań rządu są widoczne po jakimś czasie, na przykład 500+ wersus budżet, niehandlowe Myślę, że to doskonały moment, by tow. Sasin wprowadził zakaz handlu w soboty, z pewnością żaden market nie zwolni wtedy ludzi :) Do przeciętnego wyborcy narodowych socjalistów z partii Pieniądze i Synekury nie dociera, że efekty działań rządu są widoczne po jakimś czasie, na przykład 500+ wersus budżet, niehandlowe niedziele i zatrudnienie w marketach itp...

No to jak, zrepolonizujecie markety? Może jeszcze trochę im podatki podnieście?
mareknast
A gdzie rząd? Czemu nie dofinansuje tych hipermarketów np. za pomocą spółek energetycznych? Albo chociaż da po 100 tys. zł odprawy? Czym się różnia pracownicy tych sklepów od górników?
wallyglow
bo pracownicy marketów nie przyjadą do W-wy z trzonkami od kilofów, palić opony i obniżać poparcie dla rządzących...
stachsgh
Witam !!
Bardzo źle że zamykają sklepy, bo będzie co raz mniej cyrków https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30
antek10
Za PO otwierali markety. Za PIS zamykają.
khh
Tak zreszta jak i apteki. Ale zaraz jakis pisi czerwony dzyndzel napisze, ze dobrze, bo jest za duzo. PiS wie ile czego ma byc. Za PiS sie kopie rowy przez morze i buduje duze lotniska.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki