REKLAMA

Auchan będzie zwalniał grupowo. Dwa sklepy do zamknięcia

2020-06-30 11:55
publikacja
2020-06-30 11:55
Auchan będzie zwalniał grupowo. Dwa sklepy do zamknięcia
Auchan będzie zwalniał grupowo. Dwa sklepy do zamknięcia
fot. Grabowski Foto / / Shutterstock

Niskie obroty i niesprzyjające warunki najmu to powód zamknięcia dwóch sklepów sieci Auchan. Markety zlokalizowane są w Dąbrowie Górniczej oraz w Mysłowicach. 

– Decyzja o zamknięciu nierentownych sklepów jest skomplikowana i trudna dla nas wszystkich. Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci. Musimy natomiast pamiętać, że w perspektywie długoterminowej koncentrujemy się na zapewnieniu trwałej rentowności wszystkich sklepów, tak aby realizować założoną przez nas strategię Auchan 2022. Dzięki temu jesteśmy w stanie bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen na polskim rynku – powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Zamknięcie sklepów dla klientów nastąpi od 30 sierpnia 2020 roku. W tej chwili, jak podaje Auchan, sieć skupia się na rozmowach z pracownikami, podczas których przedstawione zostaną im dalsze możliwości. Pracodawca planuje przeniesienie części zatrudnionych do innych, okolicznych sklepów należących do sieci. 

Auchan potwierdza, że nastąpi również rozwiązanie umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Nie podał jednak informacji, czy będą to odprawy wynikające z ustawy, czy sieć zaproponuje pracownikom coś więcej. 

WS

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
killgore
I pomyśleć, że mózgi z partii rządzącej chcą podatków na supermarkety. To miały być kopalnie pieniędzy do budżetu porównywalne jedynie z mafiami VATowskimi. Ale skąd ludzie z partii rządzącej, którzy nigdy nigdzie nie pracowali, majæ wiedzieć, jak działa biznes?
bonvivant
Polski państwowy holding handlowy nie zwolniłby a jeszcze wypłacił trzynastki, dodatki motywacyjne, funkcyjne, za stawianie się w pracy na trzeźwo i na czas oraz za mycie rąk.

Panie ministrze aktywów państwowych, proszę nie zwlekać!!!
db009
aha ok. a teraz obudz sie bo nie dostaneisz minimalnej jak do roboty sie nie stawisz rano

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki