REKLAMA

Asseco SEE nadal pracuje nad wieloma akwizycjami

2021-10-28 11:18
publikacja
2021-10-28 11:18
Asseco SEE nadal pracuje nad wieloma akwizycjami
Asseco SEE nadal pracuje nad wieloma akwizycjami
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Asseco South Eastern Europe nadal pracuje nad wieloma akwizycjami, ale część procesów opóźnia się, przez co trudno powiedzieć, kiedy dojdzie do przejęć - poinformował prezes Piotr Jeleński. Firmie udaje się kompensować wzrost wynagrodzeń pracowników poprzez podnoszenie cen swoich usług.

"Pracujemy nad dosyć dużą liczbą tematów w różnych krajach. Wszystko cały czas lekko się opóźnia. Z niektórych tematów sami rezygnujemy, nie ze względu na wycenę, ale inne warunki. Wygląda jednak, że ten 'lejek' projektów akwizycyjnych nie maleje. Te tematy będą nadchodzić, ale ciężko jest zobowiązać się, że to się wydarzy w tym, czy innym okresie" - powiedział prezes w trakcie czwartkowej konferencji.

Prezes podał, że ostatnia akwizycji Asseco SEE miała miejsce w Chorwacji.

"To średniej wielkości spółka z branży BPM, zajmująca się zarządzaniem dokumentami. Ma ona klientów w całym regionie. Pracujemy nad jej integracją" - powiedział Jeleński.

Szef ASEE poinformował, że organicznie grupa pracuje nad zwiększeniem obecności m.in. w Ameryce Łacińskiej (dzięki współpracy ze spółką zależną Necomplus) oraz w Egipcie i na rynku włoskim.

Firmie udaje się przekładać rosnące koszty wynagrodzeń na klientów. ASEE nie spodziewa się z tego powodu spadku rentowności w przyszłym roku.

"Jesteśmy optymistami. Klienci widzą co się dzieje na rynku pracy i rozumieją wzrost cen, ponieważ sami mają gigantyczne problemy z własnymi zespołami IT. Od strony rynku pracy sytuacja wygląda gorzej, w związku z czym rosną nasze wydatki m.in. na zespół HR. Inwestujemy w ten dział, by utrzymać i zarządzać zasobami ludzkimi" - powiedział Jeleński.

"Podkradanie pracowników jest potężne" - dodał.

Skala inwestycji w badania i rozwój grupy ma w kolejnych okresach być nie mniejsza niż obecnie.

"Przygotowujemy się do przebudowania części projektów w kierunku software as a service lub rozwiązań chmurowych" - powiedział prezes.

ASEE podało w środę wyniki za trzeci kwartał. Zysk netto wyniósł 8,2 mln euro, co oznacza wzrost o 17 proc. w stosunku do trzeciego kwartału ubiegłego roku.

Portfel zamówień grupy na czwarty kwartał jest o 4 proc. wyższy rok do roku i sięga 60,3 mln euro. Wzrost portfela według tzw. pierwszej marży (bez kosztów podwykonawców) wynosi 10 proc.

Kurs akcji spółki rośnie o godz. 11.10 o 0,4 proc. do 47,9 zł. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki