REKLAMA

Asseco Poland i Chmura Krajowa utworzyły Krajowego Operatora Chmury Medycznej

2021-04-07 13:02
publikacja
2021-04-07 13:02
Asseco Poland i Chmura Krajowa utworzyły Krajowego Operatora Chmury Medycznej
Asseco Poland i Chmura Krajowa utworzyły Krajowego Operatora Chmury Medycznej
/ Asseco Poland

Asseco Poland i Operator Chmury Krajowej utworzyły spółkę celową Krajowy Operator Chmury Medycznej, która będzie oferować rozwiązania IT dla jednostek medycznych w oparciu o technologię chmurową - poinformowało Asseco w komunikacie prasowym.

Nowa firma będzie specjalizowała się we wdrożeniach elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w chmurze. Od 1 lipca tego roku usługodawcy medyczni będą zobowiązani przekazywać dane zawarte w elektronicznej dokumentacji medycznej za pośrednictwem Systemu Informacji Medycznej.

Krajowy Operator Chmury Medycznej planuje obsługiwać trzy grupy klientów: laboratoria medyczne, przychodnie i praktyki lekarskie oraz szpitale. Oferta spółki dla pierwszej grupy ma być dostępna jeszcze w kwietniu, dla drugiej od maja, a dla trzeciej w czerwcu.

Na początku działalności usługi nowego podmiotu mają być skierowane do klientów Asseco Poland z sektora ochrony zdrowia i być odpowiednikiem rozwiązań świadczonych obecnie on premise, czyli za pośrednictwem infrastruktury obecnej fizycznie u klientów. Sprzedażą rozwiązań będzie zajmował się dział handlowy pionu zdrowia Asseco.

Jak podano podczas środowej konferencji, Asseco Poland, które działa na rynku informatyzacji służby zdrowia od 30 lat, świadczy obecnie usługi dla 10,8 tys. jednostek, w tym 400 szpitali.

Obaj partnerzy posiadają po 50 proc. udziałów w nowym podmiocie. Firma ma w początkowym okresie rozwoju zatrudniać kilkanaście osób.

Krajowy Operator Chmury Medycznej będzie działał w oparciu o platformę Google Cloud.

Jak podał w środę prezes nowej spółki, Jan Butkiewicz, jest ona otwarta na współpracę z innymi dostawcami oprogramowania, które mogłoby być oferowane w ramach Chmury dla Zdrowia. Trwają zaawansowane rozmowy w tej sprawie. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kuba560x
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Asseco-Poland-i-Chmura-Krajowa-utworzyly-Krajowego-Operatora-Chmury-Medycznej-8088546.html

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki