REKLAMA

Armenia i Azerbejdżan grożą rozpoczęciem wojny

2012-11-14 06:16
publikacja
2012-11-14 06:16
Dodaj Bankier.pl w Google
Zaostrza się sytuacja wokół Górskiego Karabachu. Spierające się o tę kaukaską enklawę Armenia i Azerbejdżan grożą rozpoczęciem działań wojennych. Biuro specjalnego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw Kaukazu informuje, że kolejne rozmowy między Erewaniem a Baku kończą się fiaskiem.

Górski Karabach to dawna ormiańska autonomia w radzieckim Azerbejdżanie. Po upadku Związku Radzieckiego doszło na tym tle do wojny Ormian z Azerami. Po ogłoszeniu zawieszenia broni Górski Karabach ogłosił niepodległość. Maciej Dachowski z biura specjalnego wysłannika Unii Europejskiej do spraw konfliktów na Kaukazie przypomina, że świat nie uznał tej decyzji.

Unia Europejska nie angażuje się bezpośrednio w negocjacje pokojowe. Jednak jej przedstawiciele zabiegają o porozumienie między zwaśnionymi stronami. W ostatnich miesiącach coraz częściej dochodzi w tym rejonie Kaukazu do incydentów zbrojnych. Władze w Baku odgrażają się, że odzyskają Górski Karabach siłą.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Erewań/zr

Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki