REKLAMA

Arłukowicz: polskie leki są jednymi z tańszych w Europie

2013-12-18 13:29
publikacja
2013-12-18 13:29
Dodaj Bankier.pl w Google

Ustawa refundacyjna spełniła oczekiwania - ocenia minister zdrowia. Bartosz Arłukowicz podsumował dwa lata jej funkcjonowania.

Minister zdrowia mówił, że dzięki ustawie pacjenci wydali mniej na leki, a ministerstwo zyskało możliwość negocjacji cen z koncernami farmaceutycznymi. A dzięki temu Polacy mają jedne z najtańszych leków w Europie - przekonywał Bartosz Arłukowicz.

Minister mówił, że w najnowszym rejestrze leków refundowanych znajdą się leki nowoczesne i bezpieczne. Zastępstwa doczekają się takie specyfiki jak erytromycyna, insuliny zwierzęce czy niektóre preparaty antyalergiczne. Minister zapewniał, że każdy wycofywany z listy lek doczeka się zamienników.

Ustawa refundacyjna obowiązuje od 2012 roku. Towarzysząca mu lista leków refundowanych jest aktualizowana co 2 miesiące. Najnowsza wejdzie w życie od 1 stycznia 2014 roku.

Wakacje na giełdzie
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/dyd
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Alex
To ciekaw czemu wyszukiwarki tanich zamienników take jak http://www.porownywarka-lekow.pl/Wyszukiwarka/Szukaj cieszą się takim zainteresowaniem?
~kortos
W samej Polsce są b. duże różnice pomiędzy różnymi miejscami. W Warszawie niektóre leki potrafią kosztować z 1,5x tyle co na przykład u mnie w Piasecznie na nefrytowej na moim osiedlu.
~Gustaw
Panie Arłukowicz,

Każde porównanie cen bez odniesienia do poziomu zarobków nie ma sensu i Pan o tym wie, prawda? A jednak polityka jest ważniejsza od ekonomicznej prawdy...
~wyciule
ty ciulu -dla kasjerki z hipermarketu to są ceny horendalne tak samo dla emerytów
~rencista
Łże jak pies nie mamy za co wykupywać tych leków,odpłatność chyba najwyższa w Unii dzieci są Holandii tam nic nie płacą za lekarstwa ludzie umierają bez opieki lekarskiej Rząd to jedne wielkie skorumpowane złodziejskie bydło.
~Stan49
Podnieść ceny leków na maksa. Społeczeństwo będzie zdrowsze i będzie mogło pracować na emeryturę do co najmniej 70 lat. Będą same pożytki.
~PiotruśPan
A Polacy zarabiają najmniej w Europie.
Pozdrawiam;)

Powiązane: Ochrona zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki