REKLAMA

Arcybiskup Neapolu oddaje biednym rodzinom mieszkania na własność

2016-07-18 06:17
publikacja
2016-07-18 06:17

Arcybiskup Neapolu kard. Crescenzio Sepe postanowił podarować 60 ubogim rodzinom mieszkania należące do archidiecezji. Lokatorzy zajmowali je, nie płacąc czynszu i od dawna groziła im eksmisja.

fot. B. Bönsch / Arco Images / / FORUM

Włoskie media podkreślają, że decyzja hierarchy stanowi duży i zaskakujący przełom w głośnej w Neapolu sprawie protestów mieszkańców, zagrożonych eksmisją z mieszkań należących do instytucji kościelnych. Niektórzy od lat nie płacą czynszu, bo nie mają na to pieniędzy.

Wielokrotnie w stolicy Kampanii lokatorzy ci okupowali neapolitańskie kościoły, domagając się rozwiązania problemu mieszkań dla najuboższych.

Przed rokiem, podczas wizyty papieża Franciszka w Neapolu, kardynał Sepe zobowiązał się zająć tą sprawą. Jak zauważono, obecnie spełnił obietnicę daną papieżowi.

Metropolita ogłosił, że darowizna dotyczy nieruchomości należących do miejscowej Kurii, nie zaś tych, które są własnością zgromadzeń religijnych. (PAP)

sw/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~mlody
Z powyższego rozumiem,że w mieszkaniach kurii byli i są dzicy lokatorzy, którzy koczowali i nie płacili za nic.biskupi nie mogli sobie z nimi poradzić, a dlugi na tych mieszkaniach przerosly zapewne ich wartość.zatem nic dziwnego, że komunikują o oddaniu na własność.te dzikusy zapewne nie będą chcieli ich przyjąć-Z powyższego rozumiem,że w mieszkaniach kurii byli i są dzicy lokatorzy, którzy koczowali i nie płacili za nic.biskupi nie mogli sobie z nimi poradzić, a dlugi na tych mieszkaniach przerosly zapewne ich wartość.zatem nic dziwnego, że komunikują o oddaniu na własność.te dzikusy zapewne nie będą chcieli ich przyjąć-no bo trzeba placic czynsz,prad,wode,ogrzewanie.
We Włoszech widze, że tez nie brakuje cwaniaków.
~jurek35
Kiedy nasi Biskupi zaczną tak postępować.
~Dżejms
I tak będą pluć. Zobaczysz.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki