GPW z nową aplikacją mobilną dla inwestorów

2019-11-20 12:57
publikacja
2019-11-20 12:57

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie odświeżyła swoją aplikację przeznaczoną dla inwestorów. Nowością jest możliwość tworzenia portfeli oraz nowe alerty i powiadomienia.

Oficjalna aplikacja mobilna GPW w wersji 3.0 zastąpiła dotychczasową. Nowa wersja została zbudowana i napisana całkowicie od początku, zgodnie z najnowszymi technologiami i standardami, dzięki czemu, jak zapewnia giełda, możliwe będzie dalsze rozwijanie i udoskonalanie jej funkcjonalności. 

- Obecnie połowa ludzkości ma stały dostęp do Internetu poprzez urządzenia mobilne. Z kolei kluczową rolę na rynku finansowym spełnia dostęp do informacji. Łącząc oba trendy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, przygotowaliśmy nową wersję aplikacji GPW, dzięki której każdy posiadacz smartfona czy innego urządzenia elektronicznego, będzie mógł na bieżąco monitorować portfel inwestycyjny i szybko reagować na zmieniającą się sytuację na rynku – powiedział Marek Dietl, prezes zarządu GPW.

Wśród nowości, które znajdziemy w aplikacji, wskazać należy przede wszystkim możliwość dodawania i obserwowania wyników ulubionych spółek oraz tworzenie spersonalizowanych portfeli inwestycyjnych. Zmianą, w stosunku do poprzedniej wersji, są także nowe alerty i powiadomienia. Dzięki temu użytkownik aplikacji otrzyma powiadomienia nie tylko o zmianie ceny, ale również o dodatkowych ważnych informacjach rynkowych dla jego spółki.

Aplikacja mobilna zachowała także dostęp do notowań instrumentów dostępnych na GPW: indeksów, akcji, ETF, produktów strukturyzowanych, kontraktów terminowych, opcji, certyfikatów inwestycyjnych i obligacji. Poza notowaniami użytkownicy aplikacji GPW uzyskali bezpłatny dostęp do podstawowych danych, statystyk i wskaźników spółek na Głównym Rynku, NewConnect oraz Catalyst.

Nowa wersja aplikacji dla systemów iOS i Android dostępna jest bezpłatnie w sklepach App Store i Google Play. Program przygotowano w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

MZ

Źródło:
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jarunia
Papierów Wartościowych to już tam nie ma zostało się G

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki