Amber Gold kończy działalność

Spółka Amber Gold poinformowała o likwidacji spółki. Zgodnie z zapowiedzią, w dniu rozpoczęcia procesu likwidacji wypowie ona wszystkie obowiązujące umowy.

amber oświadczenie
Oświadczenie firmy Amber Gold. Kliknij, aby powiększyć.

Spółka poinformowała na swojej stronie:

(...) W dniu dzisiejszym, tj. 13 sierpnia 2012 r. zapadła decyzja o likwidacji spółki pod firmą Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku.

W dniu rozpoczęcia likwidacji zgodnie z Regulaminem depozytów towarowych Amber Gold Sp. z o.o. wypowie wszystkim Klientom obowiązujące umowy depozytów towarowych. W związku z zerwaniem lokat przez Amber Gold wszystkim Klientom należy się zwrot pełnej kwoty kapitału wraz z odsetkami naliczonymi do dnia wypowiedzenia umowy. O wypłacie środków będziemy informować listownie.


amber » Michał Perłowski, ekspert Banku BGŻOptima: Nie wszystko złoto, co się świeci
Od dnia dzisiejszego zamknięte zostają także wszystkie oddziały i AGpunkty. Wszelkie zapytania prosimy kierować do Telefonicznego Biura Obsługi Klienta pod nr 58 731 50 50. Jednocześnie informujemy, że proces likwidacji spółki będzie rozłożony w czasie. Polegać będzie na sprzedaży całego majątku przedsiębiorstwa w celu zaspokojenia wszelkich jego zobowiązań.

Dziękujemy Państwu za okazane zaufanie, na bieżąco będziemy Państwa informować o sytuacji Spółki w czasie jej likwidacji.

Zespół Amber Gold


Pozew zbiorowy coraz bliżej


Dziś zapadła także decyzja o złożeniu pozwu zbiorowego przeciwko spółce Amber Gold. Pozew zostanie złożony przez Kancelarię Prawną Chałas i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie, wskazaną przez Piotra Sielickiego, reprezentanta grupy poszkodowanych przez spółkę.

11570 Prace przygotowawcze do złożenia pozwu już trwają. Obecnie Kancelaria Prawna Chałas i Wspólnicy pracuje nad harmonogramem oraz systemem zgłoszeń. Poszkodowani będą mogli je składać drogą telefoniczną, e-mailową, za pośrednictwem poczty oraz bezpośrednio w siedzibie kancelarii w Warszawie lub jej biurach krajowych w Toruniu, Wrocławiu i Krakowie, a także za pomocą dedykowanej strony WWW.

Kilka dni temu spółka informowała o tym, że posiada wystarczający majątek do zaspokojenia i spłaty wszystkich swoich zobowiązań.

W skład majątku mają wchodzić:
· Nieruchomości o wartości ok. 35 mln złotych, w tym kamienice w historycznym centrum Gdańska
· Metale szlachetne o wartości ok. 60 mln złotych
· Flota samochodów o wartości rynkowej ok. 8 mln złotych
· Sprzęt elektroniczny o wartości ok. 7 mln złotych
· Wyposażenie o wartości rynkowej ok. 4 mln złotych
· Wartości niematerialne i prawne, w tym licencje o wartości ok. 3 mln złotych
· Udzielone pożyczki o wartości ok. 15 mln złotych
· Środki na rachunku bankowym ok. 17,5 mln złotych.


Komentuje Piotr Szulczewski, analityk obszaru Firma i Podatki Bankier.pl
Piotr Szulczewski

Klienci muszą uzbroić się w cierpliwość

Likwidacja Amber Gold oznacza dla większości osób brak wypłaty całości zobowiązań - wypłaty limitowane będą wyłącznie do wartości majątku spółki. Co więcej, Amber Gold nie jest zaliczany do instytucji finansowych lub banków, a w związku z tym nie jest objęty gwarancjami oferowanymi przez BFG. Klienci Amber Gold muszą obecnie uzbroić się w cierpliwość co do wypłat i rozpocząć zgłaszanie roszczeń do podmiotu zarządzającego sprawami likwidacji spółki. Powinni również porzucić nadzieje na korzystanie z odsetek za zwłokę z tytułu nieterminowo uregulowanych należności, należnych od dnia ogłoszenia likwidacji.

/ms, kws
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~priceless

Mihnick pozwal Ziemkiewicza.
Ziemkiewicz czyta pozew na Youtube
Bezcenne.

! Odpowiedz
0 0 ~Piotr

Ciekawe ile by dostal do odsiadki za taki przekret w USA?

! Odpowiedz
1 0 ~Phantom

przecież ten tzw. premier mówił głośno, że pierwszy milion trzeba ukraść więc syn wiął się do roboty

! Odpowiedz
1 0 ~hgvkvv

Wierzę w jednego tuska, ojca wszech-uwielbianego, stworzyciela autostrad i stadionów, wszystkich dotacji z unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego pana ministra Rostkowskiego, doradcę tuska prawdomównego, który przez Putina jest stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z tuska, europejskość z europejskości, fakty prawdziwe z TVN obiektywnego, przez lisa stworzone i mówione, współistotne tuskowi, a przez niego wszystko się stało. On to dla nas lemingów i naszego ogłupienia, zstąpił z Kremla i za sprawą Putina Wielkiego przyjął miliardy z Unii i stał się komuchem. Pomógł Grecji również za nas i pod namową Angeli został poklepany i pochwalony oraz ponownie wybrany dnia trzeciego jak oznajmia OBOP. I wstąpił do rządu, siedzi po prawicy Bronka i powtórnie przyjdzie w chwale, a qłupstwu jego nie będzie końca. Wierzę w pancerną brzozę, Zdradka jej ożywiciela, który od tuska i Rostowskiego pochodzi, który z tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę, który mówi przez olejnik i bzdurczoka. Wierzę w jeden wielki, powszechny i europejski kryzys, wyznaję brak emerytury na odpuszczenie grzechów i oczekuję kromki chleba, szklanki wody oraz nowej edycji Tańca z gwiazdami w TVN.

z netu :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~justynna

Przeciez wszystko bedzie wyplacone z majatku firmy AG i zlota z depoztow.Po co ta panika nie rozumiem

! Odpowiedz
1 0 ~krolikbest

Inteligentny sarkazm :) Masz plusa.

! Odpowiedz
1 0 ~endi

Ta flota samochodów jest dalekomorska może ? :)

! Odpowiedz
0 0 ~spoko

Są tacy co do sądów nie chodzą, sami załatwiają swoje sprawy i dostają kasę i wysokie odsetki. Naprawdę, po dobroci ;-) Trzeba tylko ich znaleźć i poprosić o załatwienie sprawy, szybko, bez "krzyku" i taniej niż sądzie. Oni są chyba z branży wędliniarskiej, nazywają się Słonina, Kiełbasa, Boczek, czy jakoś tak po dziadowsku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~klex

ludzie powierzając kasę takim geszefciarzom powinni się domagać wystawienia weksla na zabezpieczenie zwrotu przynajmniej zainwestowanego kapitału

! Odpowiedz
0 0 ~wp

http://wpolityce.pl/wydarzenia/33952-agora-tnie-koszty-i-jest-zmuszona-zwalniac-pracownikow-przychody-firmy-spadly-w-przeciagu-roku-o-ponad-11-procent

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil