Amazon chce zatrzymać pracowników podwyżkami

2019-09-05 15:37
publikacja
2019-09-05 15:37
Bankier.pl

Rosnące wynagrodzenia i kurcząca się podaż pracy - firmy usługowe ostatnio mają sporo wyzwań związanych z rynkiem pracy. Zatrudniający 16 tys. pracowników Amazon liczy, że uda się zwiększać liczebność swojej załogi.

- Chcemy, żeby pracownicy byli zadowoleni z warunków pracy. Wdrożyliśmy wiele mechanizmów, które pozwalają nam na otrzymanie od nich informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym - mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazona na Europę.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
kris74keh
Nemcy kiedyś się śmiali,że u nas mała wydajność. Tylko,że oni mieli koparki a my łopaty.
krswlr
Niestety naszym towarem eksportowym jest tania siła robocza. Amazon idealny nie jest, ale i tak lepszy od rodzimych Januszy
grzegorzkubik
Da się? Można pracować w magazynie i zabić. Kiedyś tam pracowałem i wiem co piszę. Było źle pod innymi względami ale podwyżki są co roku. Czekam na głos jakiegoś durnia, który napisze najlepiej dać im 5000 zł by zarabiali tyle co lekarze na państwowym etacie. Po pierwsze tam są też wykształceniu ludzie. Przedział Da się? Można pracować w magazynie i zabić. Kiedyś tam pracowałem i wiem co piszę. Było źle pod innymi względami ale podwyżki są co roku. Czekam na głos jakiegoś durnia, który napisze najlepiej dać im 5000 zł by zarabiali tyle co lekarze na państwowym etacie. Po pierwsze tam są też wykształceniu ludzie. Przedział od podstawówki po magistrów a po drugie każdemu należy się z definicji godne życie jeśli pracuje. Najbardziej to mnie wkurzają nauczyciele gdy zazdroszczą innym wynagrodzenia. To proszę do Amazona ale tam pracuje się minimum 40 godzin tygodniowo i jest 26 dni urlopu a nie 35 jak w szkole.
cxap
Polscy pracownicy są mniej efektywni niż na zachodzie, dlatego mniej zarabiają - grzmieli "specjaliści" kilka lat temu. Może gdy Amazon PL będzie płacić tyle pracownikom ile Amazon DE to pracowników znajdzie. Praca ta sama, efektywność ta sama, Amazon PL - 20 zł, Amazon DE 11,27 euro. Jakieś pytania?
tygztqbq77n5mg9ercmet
Po prostu Amazon tyle płaci w DE, że nie mógł dostarczyć odpowiednich, drogich, narzędzi do PL. Dlatego w PL pracownicy są mniej wydajni, a ponieważ są mniej wydajni to mniej zarabiają :)
bha odpowiada tygztqbq77n5mg9ercmet
Od lat już wydajność niby niska jest najlepszą wymówką tzw. dawców pracy ,aby tylko jak najmniej podnosić zatrudnionym ich pensje..W ostatnim ćwierćwieczu wydajność polskich pracowników rośnie dużo szybciej niż średnie zarobki w naszym kraju. Od 1995 do 2018 r. ten pierwszy wskaźnik skoczył w górę ponad dwuipółkrotnie,Od lat już wydajność niby niska jest najlepszą wymówką tzw. dawców pracy ,aby tylko jak najmniej podnosić zatrudnionym ich pensje..W ostatnim ćwierćwieczu wydajność polskich pracowników rośnie dużo szybciej niż średnie zarobki w naszym kraju. Od 1995 do 2018 r. ten pierwszy wskaźnik skoczył w górę ponad dwuipółkrotnie, zaś średnie wynagrodzenie tylko 1,7 raza.A jaki mamy udział płac w PKB w Polsce w 2018 r. - Niestety od lat Jesteśmy bardzo nisko w całej UE.Polska pod względem udziału płac w PKB wypada bardzo blado. Nasz kraj jest na szarym końcu Unii Europejskiej z wynikiem 49 proc. Średnia unijna wynosi około 56 proc.Od 1995 r. wskażnik udziału płac w PKB kraju zmniejszył się o prawie 9 procent Niestety od wielu lat lepiej w tym kraju żerować jak najtaniej się da na sumiennej pracy innych takie tu i nie tylko tu ... jest obecne Motto większości tzw. ,,dawców pracy:
tygztqbq77n5mg9ercmet odpowiada bha
Wiem i komentarz wyżej był kpiną z tego procederu. Jedyną metodą obrony jest wyjechać za granicę, zarabiać jak Europejczyk, a wyzyskiwaczy zostawić. Niech zatrudniają swoją rodzinę za psie pieniądze.

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki