AmRest chce podwyższyć kapitał o 70 mln euro w ofercie prywatnej z wyłączeniem praw poboru

Rada Dyrektorów AmRestu podjęła uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego o 70 mln euro, z wyłączeniem praw poboru - podała spółka w komunikacie.

(fot. Teodor Ryszkus / FORUM)

AmRest podał, że podwyższenie kapitału zostanie przeprowadzone w drodze subskrypcji prywatnej, która potrwa maksymalnie 24 godziny i będzie skierowana wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub instytucjonalnych.

Globalnym koordynatorem oferty i prowadzącym księgę popytu jest JB Capital Markets.

Finaccess Group, główny akcjonariusz AmRestu, oraz Gosha Holding poinformowały, że zamierzają wziąć udział w ofercie w proporcji zgodnej z ich obecnym udziałem w kapitale zakładowym spółki.

Z danych na stronie internetowej spółki wynika, że Finaccess Group ma 56,38 proc. akcji, a Gosha Holding 10,67 proc. w kapitale zakładowym.

AmRest poinformował, że nowe akcje nie mogą być emitowane po cenie niższej niż z maksymalnie 5 proc. dyskontem w stosunku do kursu AmRestu na GPW na zamknięciu sesji przed rozpoczęciem oferty.

W czwartek na zamknięciu sesji na warszawskiej giełdzie kurs AmRestu wynosił 40,75 zł.

W sierpniu przedstawiciele AmRest informowali, że spółka nie wyklucza emisji akcji o wartości 70-100 mln euro, która miałaby służyć sfinansowaniu przejęć.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl