REKLAMA

Allegro znowu zmienia regulamin

2019-06-19 12:37
publikacja
2019-06-19 12:37

Allegro wprowadza kolejne zapisy do swojego regulaminu. Pojawią się nowe zasady wcześniejszego zakończenia licytacji przez sprzedających, opisów ofert czy tworzenia ofert wielowariantowych. Na liście przedmiotów zakazanych pojawią się nowe przedmioty. Allegro także zmieni Politykę ochrony prywatności. 

/ Allegro

Allegro wśród nowych zasad wymienia zmiany w zakresie wcześniejszego zakończenia licytacji przez sprzedającego. Do tej pory sprzedający mógł w każdej chwili zakończyć licytację, także gdy pojawiły się w niej oferty kupna. Od 3 lipca 2019 roku będzie to możliwe tylko do czasu pojawienia się pierwszej oferty. Zmiana dotyczy licytacji wystawionych w następujących kategoriach: Odzież damska — Bluzki, Swetry, Odzież męska — Koszule, Produkty inwestycyjne, Antyki i Sztuka — Malarstwo, Numizmatyka. 

Co więcej, w większości kategorii odzieżowych Allegro wprowadzi automatyczne łączenie ofert w aukcje wielowariantowe. Do tej pory sprzedawca robił to samodzielnie. Wystawiający ogłoszenia od 3 lipca będą mogli w polu "Opis" umieszczać dodatkowe informacje na temat producenta przedmiotu oraz o innych przedmiotach z oferty sprzedającego.

Na liście przedmiotów zakazanych pojawią się kody, kupony i vouchery do kin, które podlegają wymianie na bilety, usługi czy towary dostępne w ofercie tych kin. Zakaz nie dotyczy sprzedaży tych biletów i voucherów, które są oferowane przez autoryzowanych sprzedawców, posiadających umowę z Allegro.pl. 

Co jeszcze się zmieni? "Dla większej transparentności zasad oraz bezpieczeństwa kupujących i sprzedających doprecyzujemy zapisy dotyczące współpracy Allegro z podmiotami trzecimi (na przykład wyspecjalizowanymi dostawcami usług przechowywania danych albo usług analitycznych). Dodamy także zapis dotyczący udostępniania danych osobowych użytkowników organom publicznym wspierającym Allegro w walce z oszustwami i nadużyciami" czytamy w prezentowanych na stronie internetowej Allegro zmianach.  

W pliku opisującym zmiany znalazły się nowe grupy przedmiotów objętych prowizją. Mianowicie w kategorii: "Przemysł" (podkategoria "Profesjonalne urządzenia czyszczące", "Budownictwo" z wyłączeniem podkategorii "Chemia budowlana", "Materiały i akcesoria", "Przyrządy geodezyjne", "Zaplecze budowlane", "Prace na wysokości", "Pozostałe", podkategoria "Maszyny i urządzenia" z wyłączeniem podkategorii poniżej) prowizja wyniesie 6 proc. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
relievo
Jak widać najstarszy polski portal aukcyjny nie przestaje się rozwijać. Kiedyś był to zwykły portal aukcyjny, teraz wchodzą aukcje wielowariantowe, zestawy, kupony rabatowe itp. Metody płatności też ciągle dochodzą nowe, ostatnio była promocja 20 zł za pierwsze zakupy przy użycia BLIKA. Teraz znowu się natknąłem Jak widać najstarszy polski portal aukcyjny nie przestaje się rozwijać. Kiedyś był to zwykły portal aukcyjny, teraz wchodzą aukcje wielowariantowe, zestawy, kupony rabatowe itp. Metody płatności też ciągle dochodzą nowe, ostatnio była promocja 20 zł za pierwsze zakupy przy użycia BLIKA. Teraz znowu się natknąłem na zwrot gotówki przy płatności z nową aplikacją cashback
http://allegro.cashback-polska.pl/ - to jest link do tej promocji, dobrze że to jest na każdy zakup a nie tylko 1 na tym serwisie. Ciekawe dlaczego tak im zależy żeby korzystać z aplikacji na telefon, niedługo już zupełnie nie będziemy sie z nim chyba rozłączać skoro już nawet żabka stworzyła nową aplikacje :D
karbinadel
Nowe nie zawsze oznacza lepsze. Większość sprzedawców i kupujących te marketingowe wynalazki nie są do niczego potrzebne, tworzą tylko zbędny szum informacyjny. A co do telefonów, to racja, Niedługi się już nie będzie można odlać bez aplikacji i logowania
adaminwest
Prowizje ida ciagle na rozwijanie serwisu i reklamy zeby bylo wiecej kupujachc takze to jest dobre dla sprzedawcow. Mozna tez korzystac z innych opcji sprzedazowych jak np www.saltando.pl no ale to tez kosztuje. Niestety nie ma nic za darmo :(
karbinadel
Jak widać, biurokracja przestała być domeną rządzących. Kiedyś się po prosu na Allegro kupowało lub licytowało. Dziś jest to "proces zakupowy" (określenie z regulaminów Allegro), a dokonanie płatności przerasta możliwości coraz większej liczby przeciętnych użytkowników.
januszbizensu
Tak się kończy brak konkurencji robią co chcą a potem będą ganiani z widłami.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki