REKLAMA

Allegro uruchamia komercyjnie usługę fulfillment

2022-01-25 10:26
publikacja
2022-01-25 10:26
Allegro uruchamia komercyjnie usługę fulfillment
Allegro uruchamia komercyjnie usługę fulfillment
/ Allegro

Allegro uruchamia komercyjnie usługę fulfillment, która polega na przechowywaniu towarów oraz pakowaniu i nadawaniu przesyłek, a także obsłudze zwrotów - podała spółka w komunikacie prasowym. We wrześniu 2021 roku Allegro rozpoczęło pilotaż fulfillmentu dla około 30 firm.

"Idea One Fulfillment jest bardzo prosta. Allegro przejmuje na siebie zadania związane z logistyką. Sprzedający dzięki temu mogą skupić się na podnoszeniu atrakcyjności swoich ofert oraz zwiększaniu sprzedaży. Co więcej, utrzymują wysoką jakość i tempo dostaw, nawet podczas szczytów sprzedażowych, bez konieczności inwestowania w powierzchnie magazynowe oraz profesjonalne wyposażenie. Kupujący z kolei dostają swoje zakupy szybciej i w bardziej ekologiczny sposób" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym dyrektor ds. rozwoju w Allegro Grzegorz Czapski.

"Zainteresowanie takimi usługami logistycznymi deklaruje nam 30-40 proc. sprzedających na Allegro. W trakcie pilotażu zaobserwowaliśmy, że skrócenie czasu dostaw u sprzedawców korzystających z usługi przełożyło się bardzo wyraźnie na wzrost ich sprzedaży" - dodał.

Spółka podała, że firmy prowadzące sprzedaż na platformie mogą zgłaszać chęć skorzystania z usługi. Po weryfikacji zgłoszeń, Allegro zaprasza do usługi tych sprzedawców, którzy spełniają odpowiednie kryteria, w szczególności związane z realizacją dostaw.

Według spółki, obecnie już ponad 80 proc. zamówień składanych na Allegro dociera do klientów w ciągu 1-2 dni. Dzięki usłudze fulfillment sprzedający oferują klientom szeroki wybór metod dostawy, a także znaczne skrócenie czasu dostaw szczególnie w największych metropoliach.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
michalina29
Już od dawna zakupy w internecie robię tylko przez rabacik.online tak że dla mnie taka promocja to nic ciekawego mam dużo fajniejsze promocje
dziki_losos
Chcą zostać Amazonem.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki