REKLAMA

Tymiński: Aktualizacja strategii CI Games nie zakłada dużych zmian

2023-09-29 11:26
publikacja
2023-09-29 11:26

Zapowiedziana na IV kw. 2023 roku aktualizacja strategii CI Games nie zakłada dużych zmian i ma mieć charakter przekazania inwestorom informacji na temat postępów w pracach spółki. Całkowity budżet na marketing gry "Lords of The Fallen" to ok. 20 mln euro - poinformował na wideokonferencji prezes CI Games, Marek Tymiński.

Tymiński: Aktualizacja strategii CI Games nie zakłada dużych zmian
Tymiński: Aktualizacja strategii CI Games nie zakłada dużych zmian
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Prezes CI Games wyjaśnił, że aktualizacja strategii CI Games, zapowiedziana na IV kw. 2023 roku, nie jest odejściem od tej obecnie obowiązującej. Ma mieć na celu poinformowanie inwestorów i zaktualizowanie postępów w projektach.

"Ważnym jest, żeby informować inwestorów, ale nie zakładamy dużych zmian w strategii, bo jesteśmy z niej zadowoleni" - powiedział Tymiński.

Wskazał, że spółka przygotowuje się do premiery gry "Lords of The Fallen", która odbędzie się 13 października.

"Nie chcemy dzielić się dokładnymi informacjami o wydatkach marketingowych przed premierą gry, ale poinformujemy o nich zaraz po niej. Całkowity budżet marketingowy +Lords of The Fallen+ to blisko 20 mln euro. Większość środków marketingowych zaczęliśmy wydawać w tym tygodniu i będziemy kontynuować zarówno do premiery, jak i po niej" - powiedział Tymiński.

Dodał, że o wynikach sprzedaży gry spółka poinformuje najpóźniej do końca października.

"Zakładamy, że głównym kanałem dystrybucji naszej gry będą komputery osobiste, szacujemy, że PC będzie odpowiadało za ok. 50 albo więcej procent sprzedaży. Oczekujemy, że gra na PlayStation osiągnie mocniejszy wynik sprzedażowy niż Xbox, ale obie platformy są dla nas istotne" - powiedział.

Prezes wskazał, że w trakcie produkcji "Lords of The Fallen" nad grą pracowało ok 200 osób.

"Chcemy, aby recenzje pojawiły najpóźniej na dzień przed premierą" - powiedział.

Tymiński poinformował, że spółka jest pewna dobrego performance gry, która w trybie wydajności na konsolach ma utrzymywać wyświetlanie stabilnych 60 klatek na sekundę. Dodał, że CI Games nie przewiduje problemów z grą wieloosobową.

CI Games odnotował w I półroczu 2023 roku 3,57 mln zł straty netto j.d. wobec 13,2 mln zł zysku w analogicznym okresie zeszłego roku. Strata z działalności operacyjnej wyniosła 4 mln zł, wobec 11 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 22,2 mln zł w porównaniu do 30,5 mln zł w analogicznym okresie 2022 r. (PAP Biznes)

mcb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
strategia na korporacje długo

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki