REKLAMA

Afganistan: talibowie zaatakowali turystów

Angelika Lech2016-08-04 18:39
publikacja
2016-08-04 18:39

Grupa turystów została zaatakowana przez Talibów w zachodniej części Afganistanu. W efekcie sześciu pasażerów konwoju oraz afgański kierowca zostali ranni.

Afganistan: talibowie zaatakowali turystów / YAY Foto

Turyści zostali napadnięci podczas jazdy pod ochroną policji na północy  miasta Herat, uważanego za jedno z najbezpieczniejszych w Afganistanie – donosi BBC. Wśród turystów znalazło się kilku Brytyjczyków, Irlandczyków oraz po jednym obywatelu z USA oraz Niemiec. Według rzecznika gubernatora Heratu była to zamierzona napaść. Atakujący użyli broni małego kalibru oraz urządzenia wybuchowego.

Drogi w Afganistanie nie należą do najbezpieczniejszych. Notorycznie dochodzi tam do ataków oraz porwań, które w dużej mierze są inicjowane przez Talibów. Pomimo wciąż trwającej rebelii w najbardziej zagrożonych rejonach Afganistanu, każdego roku można spotkać tam niewielką liczbę turystów przyciąganych przyrodą czy architekturą. Słynna cytadela Aleksandra Wielkiego i starożytna kultura przyciągają turystów, których podróż organizowana jest przez „przygodowe” biura turystyczne

Sediq Sediqqi – rzecznik afgańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych odradza zagranicznym turystom odwiedziny tego kraju.

Afganistan znajduje się w jednym z najgorszych momentów od początku konfliktu w 2001 roku. Liczbę zabitych i rannych dla pierwszej połowy 2016 roku szacuje się na ok. 5166 osób. Dla porównania w podobnym okresie rok temu było to 4982 osób.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~antypokemon
A może tam pokemonów szukali ?
~jola
Turyści w Afganistanie?
Chyba po ucieczce z psychiatryka.
~pejsatyciewydoi
pionierzy "demokracji" zginęli wielka szkoda
~ed
5000 zabitych rocznie to mało
U nas więcej ginie na drogach
~Toomek
Świetny wyjazd integracyjny dla maklerów, sprzedawców i innych naciągaczy. Powinni u nas to reklamować jako wyjazd z "odrabiną" ryzyka. Po takich wczasach człowiek dostaje niezłego kopa motywacji do dalszej pracy.
~RVR
Ten kto jedzie na wycieczkę do Afganistanu ten najwyraźniej szuka wrażeń... No i znaleźli! Innych atrakcji obecnie w Afganie nie oferują!
~hm
Do Syrii mogli pojechać. Byłyby jeszcze lepsze zdjęcia i jeszcze więcej polubień na portalach społeczościowych.
~Jerzyk
Jeżeli pojechali świadomie na wczasy do AfganiStanu (bo być może pomyliło się im z innymi Stanami) to zakładam, że liczyli na takie atrakcje. Jak to mawiali mądrzy ludzie dawno temu - volenti non fit iniuria. Tyle w temacie

Powiązane: Wojna w Afganistanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki