Wassermann: Spodziewam się kolejnych aktów oskarżenia ws. Amber Gold

Spodziewam się, że wymiar kary będzie maksymalny, ale spodziewam się również, że wpłyną akty oskarżenia w stosunku do kolejnych 15 osób - powiedziała w środę szefowa komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann (PiS), odnosząc się do ogłaszanego w sprawie wyroku sądowego.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Małgorzata Wassermann, która kierowała pracą komisji śledczej ds. Amber Gold, w środę w programie "Minęła dwudziesta" na antenie TVP Info wyraziła nadzieję, że wyrok sądowy w sprawie zapadnie już 11 października.

"Spodziewam się, że będzie to maksymalny wymiar kary, ale spodziewam się również, że w niedalekiej przyszłości wpłyną akty oskarżenia w stosunku do kolejnych 15 osób, które już mają zarzuty. I oczywiście mam nadzieję, że kolejne osoby będą również stawały pod zarzutami w tej sprawie" - powiedziała.

Zwróciła również uwagę na "kłopoty formalne", które towarzyszą odczytywaniu wyroku. Zaznaczyła, że po wprowadzonych w tej kwestii zmianach "już nie będzie takiej sytuacji, żeby sąd tracił czas, tracił pieniądze podatników, ale przede wszystkim narażał się na śmieszność". "Bo sytuacja, w której sąd czyta wyrok do pustej sali, rzeczywiście zakrawa na coś takiego" - oceniła Wassermann.

nak/ pś/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil