REKLAMA
Tour de spółki

AQUATECH: Informacja o udzieleniu akcjonariuszom informacji dotyczących Emitenta poza walnym zgromadzeniem zgodnie z art. 428 § 6 KSH - wyjaśnienia Zarządu Spółki

2020-09-18 08:52
publikacja
2020-09-18 08:52
W związku z licznymi pytaniami akcjonariuszy i inwestorów, Zarząd AQT WATER S.A. z siedzibą w Warszawie („Emitent”; "Spółka") przedstawia poniżej stanowisko pana Wojciecha Babińskiego, tj. Prezesa Zarządu Emitenta, na temat jego dalszego zaangażowania w działalność Emitenta oraz na temat powodów zbycia przez niego akcji Emitenta.
„Jako Prezes Zarządu AQT WATER S.A. (wcześniej: Aquatech) działałem często przeciwko trendom rynkowym, mając na uwadze zawsze dobro Spółki oraz jej rozwój. Tak było w latach 2009-2012, gdzie Aquatech jako pierwszy na rynku stworzył oczyszczalnie biologiczne (rynek był na etapie osadników gnilnych), tak samo było w latach 2016-2018, gdzie rozpocząłem rozmowy nt przejęcia praw do marki Sotralentz na obszar Europy centralnej i wschodniej (firma Sotralentz była największym konkurentem Aquatech na rynku); gdy cały rynek branżowy skupił się na przetargach samorządowych - rozpocząłem działania na rzecz wejścia z produktami AQT Water do specjalistycznych sieci handlowych.
Dzisiaj AQT Water jest czołowym producentem technologii wodno-ściekowych w Polsce i w Europie. Od 2019 roku obecni jesteśmy w sieciach handlowych Onninen, Saint Gobain, Leroy Merlin, OBI i kilku innych.
W chwili gdy rynek zamówień publicznych, przetargów samorządowych jest obarczony problemami związanymi z min. wirusem COVID-19 (zmniejszenie inwestycji, opóźnienie ich realizacji), i gdy za chwilę sektor inwestycji publicznych dotknie kryzys wynikający z opóźnienia przyjęcia nowego budżetu unijnego - AQT WATER S.A. jest obecne w Polsce w sieci ponad 1000 punktów handlowych w Polsce i Europie i odnotowuje satysfakcjonujący progres dziennej sprzedaży ze znaczną poprawą cash-flow. Taka działalność daje przewagę konkurencyjną, którą trzeba wykorzystać „tu i teraz”.
Obecność w tak wielu punktach handlowych implikuje problemy logistyczne i finansowe - produkty Spółki muszą być dostępne nie „wirtualnie”, ale w rzeczywistości na półce sklepowej. Dodatkowo Spółka, jako beneficjent programu „Moja Woda”, musi w bardzo krótkim czasie zmierzyć się ze zwiększonym popytem na swoje produkty.
Wstępne rozmowy prowadzone z instytucjami finansowymi w Polsce (na temat finansowania rozwoju Spółki), z uwagi na sytuację gospodarczą (lockdown gospodarki), nie dawały rezultatu w krótkim czasie. Jako większościowy akcjonariusz musiałem podjąć decyzję co zrobić, aby pomóc Spółce objąć jak największą część rynku.
Działania moje w chwili obecnej mogą być uznane za kontrowersyjne (tak samo było w latach poprzednich), ale w mojej opinii powinny być ocenianie po pewnym okresie czasu - po uzyskaniu wiedzy czy i w jaki sposób przyniosło to korzyść dla Spółki.
Mając powyższe na uwadze - na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy poddam pod ocenę moje działanie tak teraz, jak i w poprzednich latach działalności AQT Water i będę zabiegał o akceptację i wsparcie wszystkich Akcjonariuszy w realizacji podjętej przeze mnie długofalowej strategii rozwoju Spółki.
Jako największy akcjonariusz AQT Water S.A. zamierzam kontynuować i rozwijać działalność Spółki w kierunkach wyznaczonych przeze mnie w latach poprzednich. Moim celem jest wzmocnienie pozycji rynkowej Emitenta oraz konsekwentne budowanie pozycji Emitenta w Europie, jako producenta i dystrybutora produktów sektora wodno-ściekowego. Służyć temu będzie wybór Rady Nadzorczej Spółki niezależnej od Zarządu, której zadaniem będzie zwiększenie kontroli nad działalnością Spółki, oraz wsparcie w kształtowaniu jej długofalowej polityki działalności.
Jednocześnie informuję, że Spółka AQT Water S.A. nie jest objęta postępowaniem KNF, a od dnia odwieszenia notowań Spółki nie sprzedałem ani jednej akcji."

Podstawa prawna: § 4 ust. 2 pkt 12 Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu.
Źródło:NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki