REKLAMA

APS Energia planuje ekspansję w Iranie, Turcji oraz USA

2015-08-25 13:30
publikacja
2015-08-25 13:30

APS Energia, która jest w trakcie oferty publicznej, planuje w najbliższych miesiącach utworzyć spółki w Turcji i USA oraz zainicjować współpracę z Iranem - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

"Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć spółkę w Turcji, gdzie chcielibyśmy w najbliższych latach uzyskiwać przychody na poziomie 15-20 mln zł. Ponadto, na przełomie 2015 i 2016 roku planujemy otworzyć spółkę w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie jesteśmy na etapie certyfikacji" - powiedział Piotr Szewczyk, prezes spółki.

Dodał, że spółka planuje korzystać z możliwości, które pojawiły się w Iranie.

"We wrześniu jedziemy z ministrem Piechocińskim do Iranu i planujemy, że już w następnym roku uda nam się odnotować sprzedaż w tym kraju. Mamy nadzieję, że w kwestii certyfikacji wystarczą nam certyfikaty wydane przez Gazprom, jako że w czasach embarga stacje kompresorowe dostarczały Iranowi spółki rosyjskie i ukraińskie" - powiedział.

Przedstawiciele spółki odnieśli się też do wpływu taniejącego rubla na sytuację rosyjskich oddziałów spółki.

"Rosja stanowi znaczny udział w naszych przychodach i taniejący rubel oczywiście ma wpływ na nasze przychody, ale jesteśmy na to przygotowani" - powiedział Szewczyk.

"Ponadto, pozytywnie wpływa na naszą działalność taniejąca ropa, gdyż Rosja, aby osiągnąć zakładane przychody z tego tytułu, zwiększa produkcję. To zaś wpływa na zwiększoną aktywność w budowie wież wiertniczych, przy których my się udzielamy" - powiedział Albert Kozarenko, prezes rosyjskiego oddziału APS.

Szewczyk poinformował, że spółka uzyskała certyfikaty potrzebne do rozpoczęcia współpracy z Rosatomem i chce w następnych latach rozpocząć działalność w segmencie energetyki atomowej.

APS Energia, która obecnie jest notowana na NewConnect, planuje debiut na rynku główny GPW na przełomie października i listopada 2015 r. Przenosiny są połączone z emisją 1,73 mln akcji serii E, z których spółka chce pozyskać 7,15 mln zł netto. 15 proc. akcji może trafić do inwestorów indywidualnych. Zapisy w tej transzy zaczęły się we wtorek, a przedział cenowy został wyznaczony pomiędzy 4 a 4,5 zł. Dla inwestorów instytucjonalnych przeznaczone jest 85 proc. akcji, a zapisy będą trwały od 3 do 9 września.

Celem emisji jest sfinansowanie II etapu budowy nowej siedziby spółki w Zielonce. APS Energia szacuje, że całkowite nakłady związane z budową i wyposażeniem kompleksu w Stanisławowie Pierwszym wyniosą 18,1 mln zł, z czego w 2015 r. na inwestycję przeznaczone zostanie ok. 11,1 mln zł, w 2016 r. 6,8 mln zł, a w 2017 r. 0,2 mln zł.

"Do nowej siedziby planujemy się przenieść w kwietniu 2016 r. Docelowo ma tam pracować ok. 400 osób, więc budynek ten pozwoli nam realizować strategię do 2020 r." - powiedział prezes APS Energia.

APS Energia zamierza kontynuować politykę dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami.

"Niezmiennie planujemy wypłacać od 10 do 30 proc. dywidendy, ale, ze względu na duże nakłady inwestycyjne, będziemy się pewnie trzymać dolnej granicy tego przedziału" - powiedział Szewczyk.

APS Energia to producent i dostawca przemysłowych systemów zasilania awaryjnego (UPS). Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. W 2014 r. przychody spółki wyniosły 87,2 mln zł, EBITDA 13,3 mln zł, a zysk netto 8,3 mln zł. (PAP)

pud/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki