500+ w bankomatach PKO BP dla osób bez konta

analityk Bankier.pl

Beneficjenci programu "Rodzina 500+", którzy do tej pory pobierali gotówkę w placówkach PKO BP, będą mogli odbierać środki w bankomatach. Bank rozszerzył zasięg usługi masowych wypłat dla osób, które nie mają konta. Do wypłaty konieczne będzie podanie specjalnego kodu awizo i wpisanie PIN-u.

PKO Bank Polski rozszerza usługę „Wypłat masowych” o bankomaty własne. Usługa wypłat masowych świadczona jest dla klientów instytucjonalnych – samorządów i korporacji. Za pośrednictwem placówek i agencji PKO BP, samorządy mogą wypłacać pieniądze beneficjentom świadczeń. Na przykład osobom, które pobierają środki z programu "Rodzina 500+" w gotówce, bo nie posiadają konta w banku.

(Bankier.pl)

Teraz świadczenia takie będzie można pobierać także w bankomatach PKO BP. Beneficjent otrzyma od banku specjalny dziewięciocyfrowy identyfikator, którym będzie mógł się „zalogować” do bankomatu. Operację zatwierdzi kodem PIN, który otrzyma w SMS-ie. Do wypłaty gotówki nie będzie potrzebna karta płatnicza. Takie wypłaty będą dostępne w 3 tys. bankomatów PKO BP. Zaletą w stosunku wypłat gotówkowych w placówkach jest całodobowa dostępność automatów – pieniądze będzie można odebrać o dowolnej godzinie przez 7 dni w tygodniu.

Z punktu widzenia banku udostępnienie wypłat masowych w bankomatach to proces mający odciążyć placówki z obsługi gotówkowej. Uruchomiony w ub. roku ogólnopolski rządowy program "Rodzina 500+" spowodował znaczny wzrost transakcyjności obsługi wypłat w oddziałach.

Udostępnienie wypłat masowych w bankomatach banku nie jest jedynym elementem mającym na celu odciążenie placówek z kolejek i obsługi kasowej. Bank rozpoczął też pilotaż specjalnych kas samoobsługowych, w których klienci mogą zrealizować kilka podstawowych operacji na rachunku. Urządzenia można przetestować w dwóch oddziałach w Warszawie – przy ulicy Puławskiej 15 w centrali banku oraz w placówce mieszczącej się przy Alei Jana Pawła II 25. Dwie maszyny trafiły do Jeleniej Góry przy ulicy Różyckiego 6.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne