Zmiany w cenniku i regulaminach mBanku. Bank rezygnuje z kilku opłat i zapowiada nowej funkcje

2017-10-17 07:50
publikacja
2017-10-17 07:50

mBank opublikował wczoraj nowe cenniki i poinformował o kilku nowych, niedostępnych wcześniej rozwiązaniach dla klientów. Poza kilkoma miłymi usprawnieniami mBank szykuje się też na podwyżkę stóp procentowych na rynku i wprowadza limit oprocentowania dla zadłużenia na karcie kredytowej.

Rezygnacja z niektórych opłat i zmiany w regulaminie kart debetowych i kredytowych – to czeka klientów mBanku jeszcze przed końcem roku. Zmiany w ofercie będą wprowadzane dwuetapowo – część z nich wejdzie w życie 2 listopada, pozostałe 18 grudnia.

Zmiany w cenniku i regulaminach mBanku. Bank rezygnuje z kilku opłat i zapowiada nowej funkcje / mBank

Płatności kartami kredytowymi jeszcze przed ich otrzymaniem

Od pierwszego poniedziałku listopada klienci mBanku, którzy złożą wniosek o wydanie karty kredytowej i takowa zostanie im przyznana, będą mogli płacić nią w sklepach jeszcze przed fizycznym dostarczeniem plastiku pod ich adres. mBank chwali się, że jako pierwszy na polskim rynku wdraża takie rozwiązanie dla kart kredytowych (dla kart debetowych już funkcjonuje w mBanku). Klient może jeszcze przed otrzymaniem karty dodać ją w aplikacji mobilnej banku i wykorzystywać ją do transakcji mobilnych zbliżeniowych. Szkopuł polega jednak na tym, że konieczny jest do tego telefon wyposażony w standard NFC.

Dodatkowo 2 listopada w regulaminie pojawi się zapis o możliwości zbliżeniowych wypłat z bankomatów. Bank nie podaje jednak jeszcze dokładnej informacji, od kiedy będzie to dostępne dla jego klientów – komunikat ma być podany na stronie internetowej mBanku.

Ponad miesiąc później – 18 grudnia – bank zwiększy limit dla wypłaty z bankomatu z 50 do 80 proc. wartości całego przyznanego limitu kredytowego na karcie kredytowej. Jednocześnie zostanie wprowadzona granica dla poziomu oprocentowania kredytu i usługi Spłaty na raty – klient, nawet jeśli zmienią się stopy procentowe na rynku, nie będzie płacił więcej niż w umowie.

To, co może jednak klientów interesować najbardziej to rezygnacja z opłaty za przekroczenie limitu karty kredytowej – w wyniku aktualizacji cennika, wskutek rekomendacji i interpretacji prawa przez sądy i urzędy nadzorcze, mBank usunie 18 grudnia z cennika kart kredytowych tę opłatę w wysokości 45 zł.

Zbliżeniowe wypłaty także kartami debetowymi

Funkcja zbliżeniowych wypłat kartą w bankomatach zostanie wprowadzona także dla kart debetowych – ponownie klienci muszą jednak poczekać, aż bank oficjalnie ogłosi termin wprowadzenia tej usługi w życie.

W zaktualizowanym regulaminie pojawi się także zapis o tym, że mBank będzie mógł w uzasadnionych przypadkach związanych z bezpieczeństwem zablokować kartę – klient będzie przed dokonaniem tej operacji poinformowany.

Tańsza wycena domów jednorodzinnych pod kredyt hipoteczny

Wśród zmian w cenniku pojawi się również poprawka w sekcji dotyczącej kredytów i pożyczek hipotecznych. Bank inaczej będzie określał grupy nieruchomości, które mogą stanowić zabezpieczenie kredytu. Obecnie klient musi zapłacić 300 zł za ocenę mieszkania lub działki, 500 zł za ocenę domu jednorodzinnego i lokalu użytkowego oraz 800 zł za ocenę nieruchomości nietypowej.

Od połowy grudnia bank będzie pobierał 300 zł także od oceny typowego domu jednorodzinnego, którego powierzchnia nie przekracza 300 mkw. wraz z garażem, jeśli mieści się on w bryle budynku. Opłata w wysokości 500 zł nadal będzie obowiązywała w przypadku lokali użytkowych, a 800 zł dla oceny budynków nietypowych – mieszkań o powierzchni większej niż 110 mkw., domów jednorodzinnych większych niż 300 mkw. i działek budowlanych większych niż 5000 mkw.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Karty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki