REKLAMA

Złożono już milion wniosków o wyprawkę szkolną "Dobry start"

2021-07-13 09:55
publikacja
2021-07-13 09:55
Złożono już milion wniosków o wyprawkę szkolną "Dobry start"
Złożono już milion wniosków o wyprawkę szkolną "Dobry start"
fot. Margy Crane / / Shutterstock

Rodzice i opiekunowie złożyli już 1 mln wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start" - poinformował PAP Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski o wyprawkę szkolną w tym roku można składać tylko drogą elektroniczną do 30 listopada 2021.

Zdaniem minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg "ponad milion wniosków, które do tej pory wpłynęło od rodziców i opiekunów ubiegających się o świadczenie +Dobry start+, to dowód na to, że zmiana, polegająca na tym, że wnioski o świadczenie można składać wyłącznie drogą elektroniczną, wpisuje się w oczekiwania zdecydowanej większości osób". "To wygodne, bezpieczne rozwiązanie ułatwiające życie rodzinom. Od wielu lat wspólnie z rodzinami budujemy cyfrową Polskę" - ocenia minister Maląg.

"Wszystkie osoby, które mają problem z poprawnym złożeniem wniosku przez internet mogą skorzystać z pomocy pracowników ZUS. Specjalne punkty uruchomiono m.in. w wybranych placówkach Poczty Polskiej" - dodaje szefowa MRiPS.

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zaznacza, że blisko 1,5 miliona dzieci zostało objętych od 1 lipca wnioskami o świadczenie "300 plus" w ramach programu "Dobry start". "Zainteresowanie programem jest duże, widzimy to w statystykach ZUS" - mówi.

Prezes ZUS przypomina, że w tym roku wniosek o świadczenie "Dobry start" można złożyć tylko drogą elektroniczną, obsługą całego procesu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wypłata środków odbywać się będzie wyłącznie na rachunki bankowe. "Wniosek o świadczenie można złożyć za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia" - wskazuje.

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

ZUS obsługuje specjalną infolinię (22 290 22 02), na której można uzyskać informacje w sprawie świadczenia "300 plus". Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Dobry start - 300 zł na wyprawkę szkolną

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki