REKLAMA

Spowodował 90 kolizji, żeby wyłudzić ubezpieczenie

2020-11-09 10:25
publikacja
2020-11-09 10:25
fot. tommaso79 / Shutterstock

Stołecznie policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o to, że celowo doprowadzał do kolizji drogowych, a następnie wymuszał pieniądze od ich uczestników - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że łącznie 27-latek doprowadził do około 90 kolizji, z których kwota odszkodowania mogła wynieść ok. 250 tys. złotych.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi ustalili, że 27-letni mieszkaniec Warszawy w ostatnich sześciu miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych. "Działał głównie na terenie Pragi Północ" - podkreślił policjant.

"Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji" - powiedział nadkomisarz.

Według ustaleń policjantów, w taki sposób 27-latek doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych. "Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych, nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 tys. złotych" - dodał.

Wskazał, że mężczyzna odpowie teraz za oszustwo, za które może grozić nawet do 8 lat więzienia.

"Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem" - podał policjant. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki