REKLAMA
WEBINAR

Zarząd Polenergii zdecydował o emisji do 21,43 mln akcji

2021-09-23 15:52
publikacja
2021-09-23 15:52

Zarząd Polenergii zdecydował o emisji do 21,43 mln akcji zwykłych na okaziciela, cena emisyjna wynosi 47 zł za papier - poinformowała spółka w komunikacie.

Zarząd Polenergii zdecydował o emisji do 21,43 mln akcji
Zarząd Polenergii zdecydował o emisji do 21,43 mln akcji
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Emisja akcji nowej emisji nastąpi w formie subskrypcji prywatnej. Uprawnieni do wzięcia udziału w subskrypcji akcji są wszyscy akcjonariusze spółki, za wyjątkiem Mansa Investments oraz BIF IV Europe Holdings limited, posiadający akcje spółki, niezależnie od liczby posiadanych akcji (tzw. uprawnieni inwestorzy), a także Mansa i BIF.

Uprawnieni inwestorzy mają pierwszeństwo do przydziału akcji nowej emisji. Mansie zostanie zaoferowanych 5,15 mln akcji nowej emisji, a BIF nie mniej niż 10,8 mln i nie więcej niż 14,36 mln akcji. Akcje nowej emisji nieobjęte przez uprawnionych inwestorów w ramach podwyższenia kapitału zakładowego będą mogły być przydzielone wyłącznie uprawnionym inwestorom oraz BIF.

Przyjmowanie zapisów i płatności od uprawnionych inwestorów i BIF rozpocznie się nie wcześniej niż 15 października 2021 r. i zakończy nie później niż 28 lutego 2022r.

W czerwcu 2021 r. Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polenergii zdecydowało o upoważnieniu zarządu spółki do emisji maksymalnie 21,43 mln akcji po cenie 47 zł. Spółka informowała wówczas, że podwyższenie kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego umotywowane jest koniecznością stworzenia warunków dla sprawnego podwyższenia kapitału zakładowego spółki na potrzeby związane z dokapitalizowaniem spółki, a tym samym ułatwienie pozyskania środków finansowych na dalszy rozwój spółki w dogodnym momencie.

Polenergia podała także, że pozyskanie finansowania pozwoli w szczególności na pokrycie potrzeb inwestycyjnych wynikających z realizacji strategii na lata 2020-2024, w tym budowę nowych farm wiatrowych i projektów fotowoltaicznych, dalszy rozwój projektów offshore, a także inwestycje w energetykę rozproszoną i elektromobilność. (PAP Biznes)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki