Zabobony w biznesie: Portret Żyda przynosi szczęście?

Czy można zarobić na zabobonach? Oczywiście. Danuta Łuczkiewicz z Koczały jest malarką z wykształcenia. Skończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zdobyła już wiele wyróżnień za swoje obrazy. Maluje głównie pejzaże i martwą naturę. Nie to jednak dało jej sławę, szczególnie w kręgach biznesu. Znana jest bowiem głównie z tego, że maluje portrety Żydów, które są ostatnio wielkim hitem.

- Każdy, kto prowadzi biznes, taki portret chce mieć w swoim biurze. To podobno przynosi szczęście firmie. Żyd w gabinecie dyrektora oznacza zyski i wieloletnie powodzenie w sprawach finansowych - wyjaśnia artystka. Dodaje, że woli postacie na portretach nazywać Semitami, a nie Żydami, bo to mogłoby kogoś obrazić. - Nazwa Semita jest neutralna - tłumaczy.

Nie może narzekać na brak chętnych. Wieść o szczęśliwych obrazach rozniosła się jak błyskawica po całym kraju. Nawet ludzie o umysłach ścisłych, którzy nie wierzą w przesądy, zastanawiają się nad kupnem takiego portretu. - Wypożyczyłam książkę "Żydzi polscy". To była moja malarska ściągawka na pierwszy raz. Teraz maluję z głowy. Portret Semity jest typowy. Ma na głowie kapelusz, długie pejsy, ciemne oczy, wydatny nos i podłużną twarz. To typowy rys - mówi Danuta Łuczkiewicz.

Ciekawostką jest to, że nie ma szans na otrzymanie portretu w formie prezentu. - Portret należy kupić, bo inaczej nie będzie działał - dodaje malarka. Artystka nie chce ujawnić, kim są jej klienci, ale przyznaje, że wielu znanych na Pomorzu i nie tylko.

Czy rzeczywiście portret Żyda przynosi szczęście? Wiedzą to tylko sami biznesmeni. - Niech to pozostanie moją słodką tajemnicą - mówi jeden z biznesmenów, któray ma w swojej firmie portret Żyda. - Powiem tylko, że narzekać nie mogę. Czy to zasługa portretu? Nie wiem i nie zastanawiam się nad tym.

Dziennik Bałtycki
Mateusz Węsierski
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~dorota

witam ja również kupiłam obraz żyda i koleżanka ,która go już ma kazała mi go postawić do góry nogami na 2 tygodnie .Po tym czasie powiesić nad drzwiami wejściowymi i mówi ,że jej to działa (jest kobietą biznesu ciągle się rozwija).Ale nigdzie nie wyczytałam takiego postępowania .Proszę o radę , dziękuję.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 4 ~żydek

Żyd przynosi szczęście:) www.zydeknaszczescie.pl

! Odpowiedz
1 0 ~dudek

buhaha , ale ludzie są przyjeb......

! Odpowiedz
1 0 ~Iwona

gdzie go powieśić i w jaki dzień go odwracać i dlaczego

! Odpowiedz
1 0 ~condoleezza rice

ja powiesilam w kiblu buzia w wodzie i dziala

! Odpowiedz
0 0 ~gość

List do Rzymian 3:10-12

10 Jak jest napisane: Nie ma sprawiedliwego, nawet ani jednego,
11 nie ma rozumnego, nie ma, kto by szukał Boga (Prawdy).
12 Wszyscy zboczyli z drogi, zarazem się zepsuli, nie ma takiego, co dobrze czyni, zgoła ani jednego.

łatwo wierzyć, modlić się, nie rozumiejac przedmiotu wiary, bo wiara i nadzieja jest niepotrzena. człwoiek został stworzony na obraz i podobienstwao Boga, czyli człowiek powinien byc rozumny. a jak jest wierzacy. jeszcze dluga droga ludzkosci by kazdy czlowiek stal sie w pelni rozumny i wiedzial jak i rozumial czym jest otaczajaca go rzeczywistosc, a tym bardziej mechanizmy. a jesli chodzi o wizerunek człowieka w obrazie, nie ma znaczenia, rownie dobrze mozecie wziasc kawalek patyka i wmowic koledze ze to magiczna rozdzka. uwierzy powtarzam uwierzy w to ze tak jest, zamiast zrozumiec ze nie trzeba wierzyc w cuda, by zyc w bogactwie zarono intelektualnym jak materialnym. te obrazy dzialaj na zasadzie efektu placebo, wierzycie bo tak chcecie, rownie dobrze zamiast sie meczyc gdzie obraz powiesic, to posiwecic troszkie czasu na afirmacje, dzialaja tak samo lecz skuecznie i swiadomie. na takiej samej zasadzie dzialaja pielgrzymki w mioejsca swiete, to ze chory odzyskal wzrok, zdrowie, to nic innego jak pragnienie tego czlowieka w wyzdrowienie, tu cudu nie ma tylko prawa umyslu, a miejsce pielgrzymki to nic innego jak placebo, rownie dobrze mogl zrozumiec ze zdrowie bylo w zasiegu wzroku, araczej w jego umysle, musial tylko aktywowac chec wyzdrowienia. zamiast inwestowac w obrazy, to lepiej poswieckie kase na lekture praktycznej afirmacji, a jeszcze lepiej swiadomym kierowaniu moca swego umyslu z pomoca podswiadomosci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~aga

Ja również kupiłam taki obraz .Proszę o pomoc gdzie go powiesić aby zadziałał!!!

! Odpowiedz
0 0 ~Agnieszka

Witam z tego co wiem portret powinien byc darowany a po 2 powieszony ma byc po prawej wychodzac a wchodzac po lewej stronie drzwi...Pozdrawiam

! Odpowiedz
0 1 ~Magda odpowiada ~Agnieszka

nie mieszaj ludziom w głowach - nie po żadnej prawej, tylko po lewej stronie drzwi w domu.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl