Z pałkami i kajdankami na kontrole skarbowe

Sejm przyjął nowelizację ustawy o kontroli skarbowej. Na jej mocy inspektorzy  i pracownicy kontroli skarbowej zdobędą nowe uprawnienia dotyczące gromadzenia i przetwarzania danych o podatnikach bez ich zawiadamiania.

Dostaną także nowe uprawnienia do stosowania środków przymusu bezpośredniego. Do tej pory mogli w określonych przypadkach używać siły fizycznej oraz indywidualnych technicznych i chemicznych środków lub urządzeń przeznaczonych do obezwładniania i konwojowania osób.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie środków przymusu bezpośredniego stosowanych przez inspektorów i pracowników kontroli skarbowej umożliwia skorzystanie przez wybranych inspektorów m. in. z kajdanek, siatek obezwładniających, miotaczy gazu obezwładniającego oraz kolczatek drogowych.

Oprócz wyżej wymienionych, wybrani inspektorzy będą mogli używać także pałek służbowych. Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2010 roku.

Komentuje Redaktor Bankier.pl, Krzysztof Kolany:

Urzędnicy skarbówki dostaną nowe narzędzie w walce z podatnikami: „pałkę służbową”. Jestem pod wrażeniem zapobiegliwości naszych posłów, których zaniepokoiła bezbronność tak ważnych funkcjonariuszy Państwa Polskiego. Tylko czy ustawodawca zatroszczył się o bezpieczeństwo inspektorów, którzy przecież taką pałką mogą sobie zrobić krzywdę? (podatnikowi też, ale to reprezentantów Narodu pewnie zbytnio nie obchodzi).

Barbara Sielicka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~podatnik

tymi pałami to jest tak:STRAZ MIEJSKA kiedys zatrzymała mnie z browarkiem w reku obok' pubu w ktorym wszyscy na ławeczkach siedzieli na zewnatrz z browarkami'legalnie1!!oczywiscie ja bylem metr poza zasiegiem tego wyznaczonego miejsca do picia,wiec dostałem mandat.odmowilem i zaczela sie jatka."dowód poprosze" ja "nie mam"cos w tym stylu.nagle słysze 'bo ci zaj*bie pała gówniarzu'ja mu na to"ja sie nie bije ale zawsze oddaje wiec rob jak uwazasz'....poniosła go duma:) a ja oddałem.nos złamany,w sadzie napaść na policjanta.Przedstawiłem obrone jako osoba bardzo nerwowa (posiadajaca nerwice)dostałem pouczenie(oczywiscie na moja kozysc ma dokumentacje lekarska o tym ze sie tam kiedys leczyłem na niby nerwice ktora byla spowodowana bardziej stresem egzaminacyjnym na studiach)sprawa umozona(dostałem pouczenie)NO ALE suma sumarów ten oto mejski burak z krzywym noskiem:) jak mnie teraz widzi odwraca sie w druga strone i nawet nie spojzy na mnie.Na każdego mozna znalezc bata.ZAPRASZAM PANÓW ZE SKARBÓWKI ZOBACZYMY TY TACY CHOJRACY.
WYZNAJE PRAWO HAMMURABIEGO 'OKO ZA OKO"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~józek

pojebani faszyści. Żadnych skrupułów nie będę miał, żeby takiego z pałką potraktować paralizatorem własnej produkcji. Władzę trza gonić pałami od tego świńskiego koryta. To metoda nazistów, dlatego nie dziwi znajomość tuska z merkel, STASI i inne koligacje.

! Odpowiedz
0 0 ~mac

no cóż.. jeśli taki debil z pałką pojawi się u mnie, mój wewnętrzny głos nakaże mi się bronić i wtedy debil z us dostanie siekiero w łeb i tyle na temat

! Odpowiedz
0 0 ~CHomikuj

200,000,000 plików! - dlaczego jeszcze nie korzystasz?
http://chomikuj.pl/?page=221848

! Odpowiedz
0 0 ~rumcajs

nie straszcie ludzi takimi kretyńskimi newsami, ten artykuł to zupełne dno.

! Odpowiedz
0 0 ~LatinaAmerica

Dwa lata jeszcze i uciekam z tego chorego kraju gdzie państwo mam mnie za nic i tylko zdziera podatki. Basta!

! Odpowiedz
0 0 ~az

Przecież to faszyzm, zamordyzm i państwo policyjne! Eeee... przepraszam, tak to by było za PiS. Teraz to dla naszego dobra :P

! Odpowiedz
0 0 ~mordka1

Zabieracie głos w sprawie o której nie macie zielonego pojęcia. Natomiast komentarz Naczelnego jest żenujący i świadczy o nieznajomości tematu.
Pałki i inne tego rodzaju środki stosuje tylko wydzielona komórki kontroli skarbowej. Pracownikom tego tego pionu przysługuje np umundurowanie i broń służbowa. Jednym z ich zadań jest zapewnienie inspektotom kontroli skarbowej bezpieczeństwo przy wykonywaniu ustawowych obowiązków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ww

aaaaaaaaaa

! Odpowiedz
0 0 ~pm

Ten sam rząd walczy z przemocą w rodzinie, a sam zaczyna stosować przemoc wobec obywateli

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne