REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Wzrosty na początku sesji w USA

2010-03-04 16:16
publikacja
2010-03-04 16:16
Amerykańskie indeksy rosną na początku dzisiejszej sesji. Powodem są dobre amerykańskie dane makroekonomiczne.

Z opublikowanych danych wynika, że liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA w ostatnim tygodniu wyniosła 469 tys. Jest to wartość mniejsza niż w poprzednim tygodniu, gdy wyniosła ona 496 tys. Jednocześnie inny wskaźnik - wydajność pracy ukształtował się na poziomie 6,9% co jest wartością większą niż prognozowano (6,2%). Dane te przyczyniły się do wzrostów podstawowych amerykańskich indeksów na początku dzisiejszej sesji.

O godzinie 16 opublikowane zostały kolejne dane o sytuacji w USA. Dynamika zamówień w przemyśle w styczniu wyniosła 1,7% m/m, co jest wartością większą niż prognozowana wynosząca 1,5% m/m i większą niż wartość grudniowa kształtująca się na poziomie 1% m/m. Dużo gorsza natomiast okazała się wartość indeksu podpisanych umów kupna domów za styczeń. Wartość tego indeksu wyniosła –7,6% m/m, co jest wielkością dużo mniejszą od prognozy na poziomie 1% m/m i wartości za grudzień wynoszącej także 1% m/m. Wielkości te spowodowały chwilowe obniżenie się wartości indeksów.

Poziom indeksów amerykańskich o godzinie 16.10 wyniósł: DJIA – 10435,76 pkt. (+0,38%), S&P500 - 1,121.41 pkt. (+0.23%), NASDAQ-2,282.64pkt. (+0.09%).

TR
Źródło:
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~marko
ale kreca z tymi danymi, czysta szulernia, za chwile znowu zweryfikuja dane tak jak z tymi bezrobotnymi , ale super dane jak przybywa bezrobotnych, paranoja.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki